Colliers poskytl poradenství fondu WOOD & Company při akvizici budovy Green Point

Colliers poskytl poradenství fondu WOOD & Company při akvizici budovy Green Point

Společnost WOOD & Company Office Sub-Fund, jeden z předních českých realitních fondů, úspěšně dokončila akvizici Green Point, kancelářské budovy třídy A s plochou 7 500 metrů čtverečních. Areál se nachází v Praze 5 na Andělu (Smíchov) a disponuje ekologickým certifikátem BREAM s hodnocením Excellent. Poradcem WOOD & Company při transakci byly společnosti Colliers, Glatzova & Co, TPA a OM Consulting. Colliers, přední společnost poskytující diverzifikované profesionální služby a správu investic v oblasti komerčních nemovitostí, bude po akvizici spravovat pronájem prostor.

Kancelářská budova Green Point představuje významnou nemovitost, která těží z dobré viditelnosti a zároveň poskytuje překvapivě tiché a klidné pracovní prostředí díky designu budovy, použitým technologiím a materiálům. Nemovitost se nachází v pěší vzdálenosti od zastávek metra a tramvaje Anděl, což zajišťuje výbornou dopravní dostupnost, a navíc nabízí občanskou vybavenost, jako je nákupní centrum Nový Smíchov a různé kavárny a restaurace. Mezi současné nájemce prostor patří přední světová kontejnerová přepravní společnost MSC, Grip Digital, vývojář videoher poskytující komplexní služby předním celosvětovým herním společnostem, a Agriwell, výrobce a prodejce produktů ekologického zemědělství.

Společnost Colliers International je od dubna 2020 výhradním zprostředkovatelem pronájmu budovy a prostřednictvím svého týmu Design and Build úspěšně dokončila většinu prací na vybavení budovy. V současné době Colliers pokračuje v leasingových aktivitách pod novým vlastníkem.

WOOD & Company Office Sub-Fund je jedním z předních místních fondů kvalifikovaných investorů zaměřených na komerční kancelářské nemovitosti v České republice, Polsku a na Slovensku. Aktuálně spravuje pronájem prostor o ploše více než více než 200 000 m².

„Jsme potěšeni, že jsme mohli poskytovat poradenství společnosti WOOD & Company při identifikaci a úspěšném dokončení akvizice Green Point. Tato transakce dokazuje, že i při omezené dostupnosti kancelářských budov v Praze mohou investoři, kteří jsou schopni přizpůsobit svou strategii a přijmout alternativní řešení, dále naplňovat svá investiční kritéria a dosahovat stanovených investičních cílů,“ komentuje Konstantin Cordery, Senior Associate ve společnosti Colliers.

Zdroj informací

Colliers International Group Inc. a NejBusiness.cz

Datum

5. srpna 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1049 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál