Různá portfolia s různou mírou rizika. Klienti Fondee budou moci diverzifikovat dle libosti

Různá portfolia s různou mírou rizika. Klienti Fondee budou moci diverzifikovat dle libosti

Fondee představuje rozšíření svého produktu. Nově svým klientům umožní rozložit investici do až pěti různých portfolií. U každého z portfolií si budou moci zvolit jeden z investičních profilů, který určí rizikovost investice a její potenciální výnos. Zároveň bude možné finanční prostředky mezi portfolii přesouvat a portfolia libovolně pojmenovat. Tímto rozšířením chce Fondee zajistit, aby jeho klienti měli možnost své investice vhodně diverzifikovat a mít nad nimi maximální kontrolu.

Doposud si klienti u Fondee mohli otevřít pouze jedno portfolio, jehož složení se odvíjelo od míry investičního rizika, kterou si klient nastavil. To se nyní s rozšířením produktu mění a investoři u Fondee budou moci svou investici rozdělit do dvou až pěti portfolií. To jim umožní rozložit vložené peníze do různých skupin například dle účelu.

„Lidé často investují za konkrétním cílem, který přirozeně určuje i povahu dané investice. Klienti mají nadále možnost vkládat peníze do jednoho portfolia, odteď si jich ale budou moci vytvořit až pět. U každého zvlášť si zvolí investiční profil, a tedy i míru rizika. Klient si například vytvoří portfolio, kam bude investovat s vyšším rizikem, a vedle něj druhé, konzervativnější portfolio, v němž bude střádat peníze třeba svému dítěti na vysokou školu,“ vysvětluje spoluzakladatelka Fondee Eva Hlavsová.

Právě možnost nastavit si rizikovost naplno odemyká potenciál vícero portfolií. U každého nového portfolia, které si klient vytvoří, má na výběr ze sedmi investičních profilů, od nichž se skladba daného portfolia odvíjí. Konzervativní portfolia mají vyšší podíl dluhopisů, dynamická portfolia naopak vyšší poměr akcií. K tomu si klient může výši investice v každém z portfolií libovolně určit sám.

„Rozložení investice do různých portfolií dává klientům ještě větší volnost. Klienti tak nemusí vkládat své naděje pouze do jedné strategie. Malým bonusem je, že si klient může každé portfolio libovolně pojmenovat a investovat do něj už od 1 000 Kč. V případě potřeby klient navíc může peníze mezi jednotlivými portfolii přesouvat, což mu nad investicí dává ještě větší kontrolu. Děláme vše pro to, abychom lidem maximálně zpřístupnili smysluplné investice jako alternativu k tradičnímu spoření,“ doplňuje Eva Hlavsová.

Právě tradiční formy spoření jsou ale mezi Čechy stále velice rozšířené. Penzijní spoření přitom dlouhodobě vykazuje velmi nízké výnosy, většinou nepřekračující ani jedno procento, a to jak v případě transformovaných, tak účastnických fondů. Díky narůstajícímu trendu individuálního investování ale Fondee věří, že osloví i další klienty, kterým svou alternativu k tradičnímu spoření zpřístupní.

Zdroj informací

Fondee s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

26. července 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.303 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál