Česko-slovenský Better Stack postavil na nové technologii moderní monitorovací službu webů

Česko-slovenský Better Stack postavil na nové technologii moderní monitorovací službu webů

Nepředvídatelné technické výpadky stojí firmy desetitisíce dolarů. Najít dostupného vývojáře, který by v co nejkratším čase problém identifikoval a vyřešil, je často obtížné. S výrazným zjednodušením tohoto procesu přichází česko-slovenský startup Better Stack. Jde o řešení, které dokáže automaticky monitorovat dostupnost, stav a změny webových služeb. V případě závady pak propojuje dostupné vývojáře a pomocí webového rozhraní a vlastních nástrojů jim umožňuje najít příčinu problému, spolupracovat na jeho vyřešení a zároveň informovat zákazníky daného webu či služby.

Do startupu nyní investují přední fondy 450 milionů korun (18,6 milionu dolarů), které firma využije zejména na škálování produktu, rozšíření mezinárodního týmu a rychlejší expanzi na další trhy.

Nástroj pro vývojáře, který v loňském roce založili Juraj Masár a Veronika Kolejaková, si již získal přízeň více než 70 tisíc vývojářů. Better Stack používá přes 1 400 firem po celém světě. Podle CEO a spoluzakladatele firmy Juraje Masára jde o naprosto bezprecedentní úspěch s tak malým týmem.

„S problémy, se kterými se vývojáři každodenně potýkají, máme osobní zkušenost ze svých předchozích zaměstnání. V Better Stack jsme se proto rozhodli vyřešit alespoň některé z nich. Jsme prostě vývojáři, kteří vymýšlejí nástroje, které jsme vždycky chtěli používat. V Better Stacku se snažíme vyvrátit mýtus, že vývojářské nástroje nemohou být navržené tak, že je radost s nimi pracovat. Myslíme si, že všichni uživatelé, ať už jsou to freelanceři, nebo techničtí ředitelé velkých korporací, si zaslouží skvělou uživatelskou zkušenost. Investice nám zásadně pomůže se škálováním produktu a našeho týmu,“ říká Juraj Masár, CEO a spoluzakladatel společnosti Better Stack.

Better Stack v jedné platformě kombinuje monitoring webů, logging1, správu incidentů a technických výpadků a takzvané stavové stránky (jako je například status.time.com). Produkt je revoluční díky open-source databázi ClickHouse, na níž je vše postaveno. Proto je Better Stack násobně levnější a až stokrát rychlejší alternativou oproti konkurenci. Používání produktu vyžaduje pouze znalost jazyka SQL, který je intuitivní pro týmy vývojářů a zásadně usnadňuje osvojení ve všech větších firmách. Kromě rychlosti a ceny Better Stack oproti současným nástrojům umožňuje jednodušší spolupráci mezi vývojáři, podobně jako populární grafický editor Figma.

Spolehlivost softwaru je podle startupu Better Stack stále nevyřešený problém. To ostatně ukázaly letošní masivní výpadky velkých firem Facebook či Twitter. Better Stack přichází s odpovědí na tuto výzvu. Software v současné době využívají světoznámé firmy Time Magazine, Decathlon, Make.com nebo Accenture, startupy Brave či Drata, populární projekty Plausible nebo Buy me a coffee, ale například i kanadské nebo australské státní úřady. V Česku a na Slovensku pak na Better Stack spoléhají ty největší technologické firmy: ESET, Rohlík, ePojisteni, Sygic, Applifting, ale třeba i Český rozhlas a Sme.sk.

„Vezměte 10 vývojářů z ulice a zeptejte se jich: umíte Datadog Query Language, New Relic Query Language, AWS CloudWatch Query Language, PromQL, LogQLM? 9 z 10 řekne, že ne. Každý však zná jazyk SQL, a proto z něj díky Better Stacku děláme dotazovací standard pro observabilitu softwaru. A to je jen jedno z mnoha rozhodnutí, která jsme udělali, abychom dokázali pomáhat co největšímu počtu vývojářů,“ dodává COO a spoluzakladatelka společnosti Better Stack Veronika Kolejaková. Před Better Stack působila jako softwarová inženýrka na Imperial College London, v kanadském e-commerce gigantovi Shopify a londýnském Googlu.

Investorská esa a vlivní angel investoři

Částka 18,6 milionu dolarů v rámci investičního kola Series A přišla od prvotřídních venture kapitálových fondů a řady angel investorů. Kolo vedl early-stage fond Creandum, který v minulosti podpořil například Spotify, fintech Klarna, Bolt nebo populární aplikaci Vivino. K němu se do investičního kola přidali Susa Ventures (Robinhood), K5 Global (Uber, Airbnb, Coinbase) a čeští Credo Ventures spolu s Kaya, jednotlivci Lachy Groom (Stripe), Ryan Petersen (zakladatel Flexport), Michael Stoppelman (Yelp), Emil Eifrem (zakladatel Neo4j), Zach Sims (zakladatel Codecademy), Madhu Muthukumar (CPO v Notion), Tim Soulo (CMO v Ahrefs), Oskari Saarenmaa a Hannu Valtonen (zakladatelé Aiven), Lucek Samulowski (zakladatel Docplanner) a další.

„V Creandu nám velmi záleží na kvalitě a podobě produktů. Nejenže Better Stack nově definoval, jak vypadají krásné a intuitivní produkty v kategorii observability, ale především umožňuje svým zákazníkům vytvářet lepší produkty. Díky desetkrát nižším nákladům a desetkrát lepšímu výkonu jsme přesvědčeni, že se Better Stack stane důležitou součástí softwarové infrastruktury,“ říká Carl Fritjofsson, generální partner fondu Creandum, který se zároveň stává členem boardu společnosti Better Stack.

„Zakladatelé Better Stacku Veronika a Juraj naprosto skvěle rozumí tomu, jak by měl vypadat moderní B2B software. V Kaya věříme, že máme před očima zakladatelské duo a firmu, která bude definovat novou kategorii produktů v monitorování a sledování softwarové infrastruktury, a Better Stack se tak stane další globálně úspěšnou středoevropskou firmou. Jsme velmi hrdí, že se na tom můžeme podílet,“ dodává Tomáš Obrtáč, partner ve venture kapitálovém fondu Kaya.

Mezinárodní tým původně z Česka a Slovenska

Better Stack v současnosti tvoří distribuovaný tým čítající 14 členů, který v průběhu roku hodlá ztrojnásobit svůj počet. Již dnes je tým rozprostřený mezi USA, Kanadou, Nizozemskem, Českem, Slovenskem a Nigérií.

„Celá naše firma je řízena vývojáři, a to včetně klíčových pozic CEO, CTO nebo COO. Umožňujeme remote work, ale také nás najdete v našem ‚hacker house‘ na pražských Vinohradech, kde máme vlastního baristu a společné obědy. Snažíme se vyhýbat zbytečným meetingům a obecně nechávat našim lidem prostor, aby mohli dělat tu nejlepší práci. Prostě pracujeme tvrdě, chováme se k lidem správně, děláme, co nás baví, a užíváme si to,“ dodává Juraj Masár, který má za sebou již dva úspěšné startupové exity – Prizeo a Represent.com. Založil také analytický nástroj pro akciový trh Wallmine.com.

Zdroj informací

Better Stack a NejBusiness.cz

Datum

25. července 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

12. března 2024

BILLA svoji novou identitu promítá nejen do svých prodejen

Po představení své nové obchodní strategie, zaměřené na podporu zdraví, správného stravování a na...

12. března 2024

SAP představuje novinky ve správě firemních dat s generativní AI

Společnost SAP oznámila novinky zaměřené na správu firemních dat. Nejvíce inovací včetně využití...

Reklama

Page generated in 1.3214 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál