Tržby společnosti ESET přesáhly 560 milionů eur

Tržby společnosti ESET přesáhly 560 milionů eur

Společnost ESET, globální lídr v oblasti kybernetické bezpečnosti, zveřejnila své globální finanční výsledky za rok 2021. Tržby meziročně vzrostly o více než 5 procent, tedy o přibližně 30 milionů eur (735 milionů korun) na celkových 564 milionů eur (13,8 miliardy korun). Zisk společnosti po zdanění činil 84 milionů eur (2 miliardy korun).

„Dosažené hospodářské výsledky nás samozřejmě těší. Důležité ale pro nás je, že se nám v loňském roce podařilo dosáhnout našich cílů a inovovat naše produktové portfolio. Pokračovali jsme také v náboru zaměstnanců po celém světě a na konci roku se počet zaměstnanců společnosti blížil dvěma tisícům. To vše v prostředí, kde byla stále tématem číslo jedna pandemie,“ komentuje výsledky Richard Marko, generální ředitel společnosti ESET.

Růst společnosti ESET se také promítá do jejích plánů pro technologickou divizi ESET Research v České republice. Na začátku května společnost oznámila investice ve výši 8,3 milionů eur (přibližně 204 milionů korun), které budou směřovat zejména do náboru nových zaměstnanců, jejichž počet se má v Česku v letošním a příštím roce zdvojnásobit, a rozšíření jejich zázemí.

Nejvýznamnějším regionem zůstává EMEA

Nejvyšší meziroční nárůst tržeb zaznamenaly Jižní Amerika, region DACH (Německo, Rakousko a Švýcarsko) a Austrálie, a to shodně o 10 procent. Nejvýznamnějším regionem zůstává nadále region EMEA, který vygeneroval více než 312 milionů eur (7,6 miliardy korun), což představuje přibližně 55 procent tržeb. Tržby české pobočky společnosti ESET dosáhly za loňský rok hodnoty 461,5 milionů korun. Český trh je v rámci regionu EMEA dlouhodobě jeden z nejvýkonnějších. Česká pobočka, která v roce 2021 oslavila 20 let působnosti v Česku, těží především z vysoké věrnosti uživatelů ve všech segmentech dané kvalitou produktů i lokální technickou podporou.

„Rok 2021 byl ve srovnání s předchozím rokem z hlediska hospodářské situace stabilnější. Přestože se ani letos mnoha zemím nevyhnula více či méně přísná protipandemická opatření, podniky na ně byly lépe připraveny a trhy reagovaly klidněji než na začátku pandemie. Z tohoto důvodu se nám podařilo vyhnout se loňským mezičtvrtletním výkyvům tržeb, ke kterým docházelo na některých trzích,“ dodává Richard Marko.

Společnost ESET aktivně podporuje vědu a výzkum

V loňském roce společnost ESET uspořádala již třetí ročník udílení cen ESET Science Award pro vynikající slovenské vědce, kterého se osobně zúčastnila prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová a předseda vlády Slovenské republiky Eduard Heger. Účastníky poctil svou návštěvou také profesor Kip Thorne, světoznámý fyzik a nositel Nobelovy ceny, který byl zároveň předsedou mezinárodní vědecké poroty.

Na podzim loňského roku společnost představila také podobu svého budoucího sídla ESET Campus, které navrhlo prestižní mezinárodní architektonické studio BIG. Médiím ho představil světoznámý architekt, zakladatel a ředitel společnosti BIG Bjarke Ingels. Studio BIG je také autorem vítězné podoby Vltavské filharmonie, nového sídla Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK a České filharmonie v Praze.

„Naším dlouhodobým cílem je stát se jedním ze tří největších světových dodavatelů bezpečnostních řešení. Věříme, že cesta k tomuto cíli vede přes inovace, vědu a výzkum. Proto se naše aktivity zaměřují na podporu špičkové vědy a chceme, aby naše budoucí sídlo tyto atributy ztělesňovalo,“ uzavírá Richard Marko, generální ředitel společnosti ESET.

Unikátní postavení výzkumných poboček v České republice

Podpora výzkumu malware a vývoje bezpečnostních řešení hraje důležitou roli také v plánech společnosti ESET pro Českou republiku, kde se nachází hned tři z celkových třinácti výzkumných poboček ESET Research. Aktuální plán počítá se zdvojnásobením počtu zaměstnanců i rozšířením stávajících výzkumných divizí v Praze, Brně a Jablonci nad Nisou.

„Česko a Slovensko bereme historicky jako naše domácí trhy. A to platí nejen v případě obchodu, ale i v oblasti výzkumu a vývoje. Naší globální ambicí je i nadále zvyšovat podíl pracovníků v technologické části společnosti. Česká republika je přitom trh, kde vidíme mimořádně vysoký potenciál, který hodláme využít, a značnou část nových pozic otevřít právě zde,“ říká Juraj Malcho, Chief Technology Officer společnosti ESET.

Zdroj informací

ESET, spol. s r.o. a NejBusiness.cz

Datum

23. července 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

Reklama

Page generated in 1.2418 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál