Mastercard vydává vlastní album Priceless

Mastercard vydává vlastní album Priceless

Společnost Mastercard koncem června na festivalu kreativity Cannes Lions představila své vůbec první hudební album nazvané Priceless. Obsahuje deset skladeb od deseti umělců z celého světa, přičemž každá má v sobě zakomponovanou ikonickou zvukovou znělku Mastercard. Album je k dispozici exkluzivně na Spotify, s odstupem se však objeví i na dalších streamovacích platformách.

„V roce 2019 jsme rozšířili prezentaci značky Mastercard o zvukovou identitu. Akustický projev dodává naší značce výrazně nový rozměr a je zásadní součástí toho, jak lidé společnost Mastercard vnímají a jak ji budou vnímat v budoucnosti. Znělky našly široké uplatnění, setkat se s ní můžete především při placení v obchodě, kdy zvukové logo identifikuje úspěšnou transakci vaší kartou Mastercard. Vytyčili jsme si cíl: vytvořit melodii Mastercard, která bude pro firmu typická, bude ji autenticky vystihovat a zároveň bude použitelná všude na světě a v libovolném hudebním žánru. Nové album Priceless tomu dává další rozměr,“ řekl Michal Čarný, generální ředitel společnosti Mastercard pro Českou republiku a Slovensko.

Mastercard se spojil s platformou producenta Timbalanda nazvanou Beatclub, aby podpořil vycházející talenty a potěšil hudební fanoušky. Cílem této spolupráce je podpořit začínající umělce prostřednictvím hudby a mentoringu. Nadějní hudební tvůrci spolupracovali s Timbalandem na remixech dvou skladeb vytvořených pro album Mastercard, a demonstrovali tak přínos spolupráce mezi začínajícími umělci a odborníky z branže na všech úrovních.

„Hudba je univerzální vášeň, která nás všechny inspiruje, spojuje a povznáší,“ říká Raja Rajamannar, globální šéf marketingu a komunikace společnosti Mastercard, který zároveň působí jako předseda poroty soutěže kreativní efektivity Cannes Lions. „Album nabízí skvělou příležitost navázat kontakt s lidmi takovým způsobem, který je kulturně relevantní, jedinečný a zábavný zároveň,“ dodává.

V rámci spolupráce společnost Mastercard zakoupí a poskytne roční členství na platformě Beatclub stovkám tvůrců ze znevýhodněných komunit.

„Toto partnerství je přirozeným vyústěním společného cíle Mastercard a Beatclub, tedy podpory umělců a průmyslu jako celku,“ vysvětluje Timbaland. „Společně povznášíme začínající umělce prostřednictvím hudby a mentoringu. Poskytování platforem, nástrojů a kontaktů pro tvůrce, kteří se mohou věnovat svým vášním, otevírá dveře nespočtu umělců. Ti tak mají šanci proniknout do průmyslu, který jim častokrát hází klacky pod nohy.“

Společnost Mastercard při vyhledávání umělců na pomezí kultur, jazyků a žánrů úzce spolupracovala s výkonným producentem Niclasem Molinderem. Každý umělec měl za úkol začlenit melodii značky do své písně a ilustrovat, jak inovativně lze zvukovou značku využít. Album představuje skladby od nadějných umělců, jako jsou Michael Rice (Velká Británie), Shiraz (Libanon), Good Harvest (Švédsko), Alma Lake (Kolumbie/USA), Raees (Alžírsko), Tejas (Indie), Nadine Randle (Velká Británie / Švédsko), Tania (Austrálie), Elle B. (USA) a Amaya (Slovinsko).

Finální skladby zahrály na zahajovacím večírku pořádaném společně se Spotify, nejpopulárnější audioplatformou na světě. Ta se může pyšnit 422 miliony uživatelů na 183 trzích a je zároveň exkluzivním partnerem Mastercard pro uvedení alba na trh. Spotify se jako další globální lídr ve svém oboru zavázal pozvednout a podpořit začínající umělce, a poskytl jim tak ještě robustnější platformu pro navázání spojení se širokým globálním publikem posluchačů a fanoušků.

Společnost Mastercard dlouhodobě spolupracuje se zástupci hudebního průmyslu v rámci své platformy Priceless a společných projektů s umělci jako Jennifer Hudson, SZA a další.

Zdroj informací

Mastercard a NejBusiness.cz

Datum

22. července 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

Reklama

Page generated in 1.3746 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál