Emirates Flight Catering otevírá v Dubaji největší vertikální farmu na světě

Emirates Flight Catering otevírá v Dubaji největší vertikální farmu na světě

Bustanica otevírá největší hydroponickou farmu na světě, podpořenou investicí 40 milionů USD. Zařízení je první vertikální farmou pro Emirates Crop One, což je společný podnik mezi Emirates Flight Catering (EKFC), jedním z největších světových cateringových provozů obsluhující více než 100 leteckých společností, a Crop One, lídrem v oboru vertikálního zemědělství ve vnitřních prostorách.

Zařízení o rozloze 100 584 m2 se nachází v blízkosti mezinárodního letiště Al Maktoum v Dubai World Central a je určeno k produkci více než milionu kilogramů vysoce kvalitní listové zeleniny ročně, přičemž vyžaduje o 95 % méně vody než konvenční zemědělství. Na farmě nepřetržitě roste více než 1 m kultivarů (rostlin), které denně poskytují produkci o objemu 3 000 kg.

Farma Bustanica funguje na bázi výkonných technologií – strojového učení, umělé inteligence a pokročilých metod – a je podporována specializovaným interním týmem, který je tvořen agronomickými odborníky, inženýry, zahradníky a vědci. Nepřetržitý výrobní cyklus zajišťuje, že produkty jsou vždy čerstvé a čisté, rovněž jsou pěstované bez pesticidů, herbicidů a dalších chemikálií.

Cestující Emirates a dalších leteckých společností si mohou lahodnou listovou zeleninu, včetně hlávkového salátu, rukoly, míchaných salátů a špenátu, dopřávat v rámci palubního menu již od července. Bustanica přináší revoluci nejen v nabídce listové zeleniny na palubách letadel, ale ve Spojených arabských emirátech proniká také do běžného retailového prodeje, spotřebitelé si ji budou moci zakoupit ve vybraných supermarketech. Farma rovněž plánuje expanzi do oblasti pěstování a prodeje ovoce a zeleniny.

„Dlouhodobá potravinová bezpečnost a soběstačnost jsou životně důležité pro ekonomický růst jakékoli země, Spojené arabské emiráty nejsou výjimkou. Vzhledem k omezeným zdrojům orné půdy a náročnému klimatu máme v našem regionu specifické výzvy. Bustanica zahajuje novou éru inovací a investic, které jsou důležitými kroky pro udržitelný růst a jsou v souladu se strategií naší země v oblasti potravinového a vodního zajištění,“ říká Jeho výsost šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel Emirates Airline a Emirates Group.

„Emirates Flight Catering neustále investuje do nejnovějších technologií, aby vyhověla požadavkům zákazníků, optimalizovala provoz a minimalizovala naši ekologickou stopu. Farma Bustanica pomáhá zabezpečit náš dodavatelský řetězec a zákazníkům přináší produkty z místních zdrojů. Tím, že výrobu přibližujeme spotřebě, se výrazně zkracuje cesta jídla ke konečným spotřebitelům. Gratulujeme týmu Bustanica k jejich dosavadním pozoruhodným úspěchům a k nastavení globálních standardů a měřítek v agronomii.“

„Po náročném období plánování, výstavbě a překonání překážek způsobených pandemií, máme radost, že můžeme společně s naším partnerem, společností Emirates Flight Catering, oslavit tento důležitý milník. Našim cílem je udržitelná produkce, která uspokojí celosvětovou poptávku po čerstvých a lokálních surovinách. Tato první velkoformátová farma potvrzuje náš závazek a slouží jako vzor toho, čeho je možné dosáhnout po celém světě,“ říká Craig Ratajczyk, výkonný ředitel společnosti Crop One.

Uzavřený systém farmy je navržen tak, aby voda cirkulovala mezi rostlinami a maximalizovalo se tak její využití a účinnost. Když se voda vypaří, je zpětně získána a recyklována do systému, čímž se ročně ušetří 250 milionů litrů vody ve srovnání s tradičním způsobem venkovního zemědělství.

Produkce farmy Bustanica má nulový dopad na omezené světové půdní zdroje, snižuje závislost na vodě a celoroční sklizeň není ovlivněna povětrnostními podmínkami či škůdci. Spotřebitelé, kteří nakupují zeleninu Bustanica v supermarketech, ji mohou konzumovat přímo z původního balení, samotné mytí by mohlo listy poškodit, případně kontaminovat.

Zdroj informací

Emirates a NejBusiness.cz

Datum

20. července 2022

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

Reklama

Page generated in 1.3836 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál