Je bezpečné investovat do nemovitostí online?

Je bezpečné investovat do nemovitostí online?

Investování do nemovitostí je již delší dobu cenným způsobem, jak rozšířit své investiční portfolio o rozmanitá aktiva přinášející výnosy. Dodnes nebylo nikdy jednodušší investovat do nemovitostních příležitostí bez starostí s nákupem a údržbou nemovitostí, bez obav o zákony týkající se nájemců a pronajímatelů nebo bez placení průběžných výdajů spojených s údržbou nemovitostí. Online investice do nemovitostí poskytují pasivnější způsob investování na trhu s nemovitostmi bez výdajů, které jsou spojeny s výběrem a údržbou nemovitostí. Je potřeba věnovat pozornost také zabezpečení samotné platformy. Více prozradili odborníci z české crowfundingové platformy BrikkAppBrikkApp.

Online platformy pro crowdfunding nemovitostí identifikují příležitosti v oblasti nemovitostí, které mají podle odborníků potenciál růstu. Odtud platforma umožňuje investorům spojit své peníze a financovat rozvoj nebo nákup nemovitosti. Po splatnosti investice obdrží investoři výplaty úměrné jejich počáteční investované částce. Je ale zároveň důležité zůstat během online investování v bezpečí a nic nepodceňovat.

Ověřte si bezpečnost crowdfundingového portálu nebo platformy

V posledních letech hackeři prokázali alarmující schopnost proniknout do zdánlivě neproniknutelných datových úložišť předních společností a finančních institucí a ukrást údaje o kreditních kartách a další cenné informace o klientech.

Podobné riziko hrozí i crowdfundingovým portálům a platformám, které jsou zranitelné vůči útokům hackerů a kyberzločinců. Kromě prozkoumání samotné investice se tedy nezapomeňte důkladně podívat také na platformu.

„Stejně jako u každé investice je s ní spojeno riziko. V BrikkApp se snažíme tato rizika snižovat několika způsoby. Kromě toho naše platformy poskytovatelů investic poskytují řadu dodatečných zajištění u svých nabízených investičních příležitostí,“ říká Jan Večerka, zakladatel a CEO aplikace BrikkApp.

Hlavně bezpečně – základní tipy bezpečného investování

Dvoufaktorové ověřování – je jedním z nejlepších způsobů ochrany vašich investic a dalších finančních účtů. Díky této bezpečnostní funkci nebudete k přihlášení ke svým účtům potřebovat jen uživatelské jméno a heslo. Budete potřebovat také kód, který vám finanční instituce zašle při pokusu o přihlášení. Kód může být zaslán textovou zprávou a jeho platnost obvykle vyprší přibližně za deset minut. Bez kódu nemůžete získat přístup ke svým účtům. Přihlašování k účtu je díky němu o něco obtížnější, ale přidává vynikající úroveň zabezpečení.

Bezpečný prohlížeč – první věc, kterou byste měli vzít v úvahu, když začnete investovat online, je vaše online bezpečnost. Můžete začít zabezpečením svého počítače, mobilních zařízení a internetového připojení. Víme, že někdy může lákat přístup na nezabezpečené webové stránky, kde jedno unáhlené kliknutí může odhalit vaše osobní údaje nebo dokonce infikovat vaše zařízení malwarem. I když může být někdy těžké odolat tomuto nutkání, zajistíte tím bezpečnost svého zařízení pro obchodování online.

Vyberte si renomovanou společnost – pro online investování je vždy důležité vybrat si renomovanou společnost, která má za sebou prokazatelnou historii oddanosti a služeb, které poskytovala svým zákazníkům. Především se dobře starají o soukromí a bezpečnost informací (osobních a finančních údajů) poskytnutých zákazníky.

Používejte zabezpečené připojení VPN – mnoho firem může svým investorům zajistit bezpečnou platformu pro online obchodování, což znamená, že se nemusíte příliš obávat, ale jako alternativu vám doporučujeme investovat do vhodné služby VPN. Bezpečné připojení prostřednictvím poskytovatele VPN vám navíc umožní obchodovat z každého místa, kam se vydáte, aniž byste se museli obávat, že vás někdo „hackne“. Když jste online na veřejném místě a používáte připojení WIFI, obvykle nemáte nad zabezpečením kontrolu. Proto vám použití virtuální privátní sítě umožní bezpečné spojení mezi vaším počítačem a internetovým serverem.

Zjistěte si, kde se „fyzicky“ peníze nacházejí. “V BrikkApp máme veškeré investiční prostředky našich uživatelů uložené na účtech našeho poskytovatele platebních služeb – společnosti Easychange. Toto přináší velikou výhodu pro naše uživatele. Především jejich investiční prostředky jsou oddělené od našich provozních peněz. V případě, že by došlo k finančním problémům BrikkApp, peníze a výnosy našich uživatelů by těmito problémy nebyly dotčeny a naši uživatelé by dostali veškeré své investice zpět podle harmonogramu daných investic,” vysvětluje na příkladu Večerka z investiční platformy BrikkApp.

Zůstat v bezpečí při investování online je podobné jako zůstat v bezpečí v jakékoli jiné oblasti. Nevěřte všemu, co slyšíte nebo čtete. Spolupracujte pouze s lidmi a organizacemi, kterým důvěřujete. Provádějte vlastní nezávislý průzkum s využitím spolehlivých zdrojů. A konečně, vždy dbejte náležité opatrnosti a pozornosti a nikdy se do ničeho slepě nehrňte. Pokud se budete řídit těmito pravidly, pak zjistíte, že investování online je bezpečný a potenciálně velmi výnosný podnik, který vám pomůže spravovat a rozvíjet vaše finance po celá desetiletí.

Zdroj informací

BrikkApp a.s. a NejBusiness.cz

Datum

18. července 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

Reklama

Page generated in 1.3668 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál