BILLA darovala dětem z dětských domovů přes 1 700 000 korun

BILLA darovala dětem z dětských domovů přes 1 700 000 korun

Obchodní řetězec BILLA pokračuje ve spolupráci s organizací DEJME DĚTEM ŠANCI, která pomáhá dětem vyrůstajícím mimo rodinu, a v letošním roce pošle na jejich podporu rekordní částku 1 000 000 korun. Darované peníze poputují na podporu projektů Přál(a) bych si, Pomoz mi do života a Strom splněných přání. Vybraným dětem pomůže BILLA s financováním jejich studijních aktivit.

Spolupráci s obecně prospěšnou společností DEJME DĚTEM ŠANCI navázala společnost BILLA již v roce 2017. Od té doby podpořila BILLA děti z dětských domovů celkovou částkou 1 704 968 korun. „První kontakt s organizací DEJME DĚTEM ŠANCI a příběhy několika dětí z dětských domovů byly pro nás velmi silným zážitkem. Jsem velmi ráda, že BILLA již šestým rokem podporuje dospívající děti vyrůstající v dětských domovech. I když žádné peníze těmto dětem nenahradí rodinu, věřím, že jim darovaný obnos pomůže jejich složitý životní osud snadněji zvládnout a pomůže jim na cestě k normálnímu dospělému životu,“ říká Dana Bratánková, manažerka korporátní komunikace BILLA ČR.

Organizace DEJME DĚTEM ŠANCI pomáhá děti a mladé lidi z dětských domovů připravit na vstup do samostatného života a snaží se jim ho co nejvíce ulehčit řadou různých prostředků a programů. Spolupracuje s celkem 48 dětskými domovy ve všech 14 krajích České republiky. Ve svých aktivitách podporuje průběžně více než 250 dětí.

„Velmi si vážíme dlouholeté spolupráce se společností BILLA. Financování naší organizace je založeno na podpoře fyzických osob a firemních dárců, proto je pro nás ve vztahu s našimi partnery naprostou prioritou vzájemná důvěra a transparentnost ve využití darovaných peněz. Společnost BILLA od počátku naší spolupráce podporuje zejména projekt Přál(a) bych si, na jehož podporu poputuje i většina této velkorysé částky. Její podstatná část je věnována na podporu Stipendijního programu, a to přímou podporu tří studentů a nákladů na víkendový pobyt se všemi studenty zařazenými do programu. Zbývající prostředky jsou určeny na podporu projektu Strom splněných přání. Je skvělé, že BILLA do podpory ‚našich dětí‘ zapojuje i své zaměstnance, a dokonce i dodavatele. Oceňujeme, že zástupci společnosti vyslyšeli naše potřeby, kam věnované prostředky směřovat. Velice si projevené důvěry vážíme a věřím, že i samotní studenti ji dokáží ocenit,“ říká zakladatelka a ředitelka DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s. Michaela Chovancová.

Pomoc znevýhodněným dětem je součástí komplexního plánu pro udržitelnost – Plánu B, který společnost BILLA spustila před rokem. Společenská odpovědnost je jedním z jeho pilířů, na který se společnost zaměřuje, ať už prostřednictvím projektů podporovaných vlastními zaměstnanci ve všech 246 prodejnách, nebo projekty podporovanými centrálně.

„Každý podpořený projekt nás těší, ať už jde o projekty na podporu znevýhodněných dětí, hendikepovaných nebo seniorů. S organizací DEJME DĚTEM ŠANCI jsme již v minulosti finančně podpořili projekty jako Běháme pro děti, Strom splněných přání nebo Přál(a) bych si. Vloni se nám díky tomu podařilo například zorganizovat lyžařské soustředění, pořídit vybavení dílny, zaplatit několika dětem autoškolu nebo jim koupit pomůcky pro běžné užívání nebo studium,“ doplňuje Dana Bratánková za obchodní řetězec BILLA, který za svou dlouhodobou podporu získal vloni v červnu čestné ocenění Zodpovědná firma.

Zdroj informací

BILLA, spol. s r. o. a NejBusiness.cz

Datum

14. července 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.3585 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál