Automobilist nově tvoří pro stáj Oracle Red Bull Racing

Automobilist nově tvoří pro stáj Oracle Red Bull Racing

Česká společnost Automobilist navázala oficiální spolupráci s už osmou stájí Formule 1, Oracle Red Bull Racing. Pro tým, za nějž jezdí aktuální mistr světa i vedoucí muž šampionátu Max Verstappen, připravila sérii uměleckých plakátů, které míří do prodeje během nadcházející Velké ceny Rakouska.

Kolekce, kterou tým kolem Pavla Turka a kreativního ředitele Jana Rambouska vytvořil ve spolupráci s týmem Oracle Red Bull Racing, obsahuje celkem pět limitovaných a sběratelských uměleckých plakátů s Maxem Verstappenem a jeho týmovým kolegou Sergio Pérezem.

Jeden poster znázorňuje i samotný Red Bull Ring, kde se VC Rakouska 10. července pojede a který je pro stáj domovem. V roce 2004 jej zakoupil zakladatel značky Red Bull a milovník motorsportu Dietrich Mateschitz a přebudoval jej na jeden z nejmodernějších okruhů s velkolepým zázemím pro týmy i fanoušky. Během deseti Velkých cen, které se zde jely od roku 2014, hned čtyři vyhrál současný mistr světa Max Verstappen.

„Oslavujeme příběh stáje Oracle Red Bull Racing, která má obrovskou fanouškovskou základnu. Věříme, že naše umělecká díla, jejichž tvorba zabrala stovky hodin, si díky spojení s fenoménem Red Bullu najdou cestu na statisíce zdí po celém světě,“ říká Pavel Turek, partner Automobilist. Jeho společnost tak rozšiřuje nabídku produktů na oficiálním F1® Print Store, který Automobilist provozuje od roku 2020.

Kolekce je oslavou nejen příběhu nápojářské značky, která vybudovala jednu z předních stájí ve Formuli 1, ale hlavně jejích jezdců. Max Verstappen je nejmladším pilotem, který kdy zasáhl do F1, při debutu mu bylo 17. Dnes, ve 24 letech, je aktuálním mistrem světa a vedoucím závodníkem této sezóny. Automobilist si pro Maxovy příznivce připravil sběratelskou edici „mistrovských plakátů“ o 2000 kusech a limitovanou edici ze sezóny 2022 po 4000 kusech.

Sergio Pérez je konzistentním jezdcem, jenž hrál zásadní roli při týmovém úspěchu v sezóně 2021 a letos je zatím na druhém místě tabulky právě za Verstappenem. V kariéře si „Checo“ připsal tři vítězství ve Velké ceně včetně nedávného závodu v Monaku. Automobilist jeho zásluhy připomíná na uměleckém plakátu v limitované edici o 4000 kusech. Poslední, týmový poster obou pilotů je omezen na 2022 kusů.

Zdroj informací

Automobilist a NejBusiness.cz

Datum

10. července 2022

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1955 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál