V zahraničí pozor na DCC a karty s sebou

V zahraničí pozor na DCC a karty s sebou

Statisíce Čechů cestují v létě na zaslouženou dovolenou do zahraničí, kde se mohou potkávat s řadou nástrah a svízelných situací. Rodinný rozpočet i pohodu mohou pořádně nabourat například nevýhodné výběry hotovosti nebo zrušení plánovaného výletu, protože v půjčovně aut vyžadují při placení jen kreditky. Některým problémům je možné se předem vyhnout používáním několika základních finančních pravidel a doporučení.

 

Přepočet na koruny u bankomatu nebrat

Při platbě kartou nebo výběru hotovosti z bankomatu v zahraničí se můžete setkat s nabídkou přepočtu, respektive konverzí částky na koruny (Dynamic Currency Conversion, DCC). Zní to možná lákavě, ale určitě to nedělejte. Částka se totiž přepočítává podle mnohem horšího kurzu, na kterém vydělává provozovatel bankomatu nebo terminálu. Doporučujeme vždy platit v místní měně.

Pro placení v zahraničí je vhodnější kreditka

V zahraničních autopůjčovnách, hotelech a ubytovacích službách nebo na pumpách se může stát, že berou výhradně kreditní karty a s debetkou tak bohužel narazíte. Takže kreditku je v cizině vždycky lepší mít než nemít. Kreditka se také v zahraničí může hodit jako rychlá rezerva pro nečekané výdaje. Pokud vám třeba uletí letadlo, koupíte s ní pohodlně a rychle nové letenky.

Cestovní pojištění s kartou

Ke kreditce lze mít výhodné cestovní pojištění a tím před cestou o starost méně. Pojistné limity činí až sto milionů korun a mohou chránit i celou rodinu.

Akční nabídka a odměny

Kdo si pořídí naši kreditku Standard do konce letošního srpna, například přes internetové bankovnictví nebo aplikaci Smart, dostane jednorázovou odměnu 500 Kč. K tomu budete navíc po dobu tří měsíců dostávat zpět deset procent z každé platby (maximálně 1500 Kč). Při každém zaplacení s kreditkou také dostává její majitel z každé platby půl procenta do věrnostního programu Svět odměn ve formě bodů, které pak lze vymění za slevy a odměny nebo si je může převést zpátky na kreditku. Přesné podmínky akce jsou dostupné na www.csob.cz/kreditka.

Tříletá záruka na zboží

A víte, že na vybrané zboží zaplacené kreditkou máte mimořádnou tříletou záruku, poněvadž ke standardní dvouleté záruce získáte ještě rok navíc? Dostanete tedy zdarma to, za co se jinak v obchodech a e-shopech extra připlácí. Další výhodou je pojištění proti poškození a krádeži na půl roku. Pojištění kryje mobily a tablety, spotřební elektroniku, domácí spotřebiče a kutilské nářadí.

Šťastnou cestu a krásnou dovolenou!

Zdroj informací

Československá obchodní banka, a. s. a NejBusiness.cz

Datum

9. července 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1898 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál