MMR: Vylepšený a atraktivnější program na pomoc obcím s rekonstrukcemi bytů žadatelé vítají

MMR: Vylepšený a atraktivnější program na pomoc obcím s rekonstrukcemi bytů žadatelé vítají

Ministerstvo pro místní rozvoj vylepšilo program na pomoc s rekonstrukcemi bytů. Mezi oprávněné žadatele o dotaci jsou nově zahrnuty například i nestátní neziskové organizace, které toto rozhodnutí vítají. Cílem programu je co nejvíce rozšířit ubytovací kapacity pro nouzové ubytování uprchlíků z Ukrajiny. Byty bude moci po třech letech nebo po ukončení války využívat v rámci dostupného bydlení velmi široké spektrum občanů České republiky.

„Kvůli nekončící válečné krizi na Ukrajině jsme se rozhodli na situaci reagovat, a tak jsme rozšířili okruh oprávněných žadatelů o dotaci. Hromadná ubytovací zařízení totiž s velkou pravděpodobností nebudou moci v právě začínající letní sezóně uprchlíkům poskytovat nouzové ubytování. Mezi oprávněné žadatele o dotaci jsme proto nově zahrnuli i nestátní neziskové organizace a církve a náboženské společnosti, které mohou výrazně rozšířit nabídku ubytování. Zároveň jsme zvýšili dotaci na jednu osobu ze 120 tisíc Kč na 150 tisíc Kč a prodloužili výzvu k podávání žádostí o dotaci do 31. srpna 2022,“ řekl náměstek Sekce evropských a národních programů Zdeněk Semorád během tiskové konference k právě probíhající akci IROP Tour, na které jsou mimo jiné představovány nejaktuálnější informace k IROP 2021-2027.

Na tiskové konferenci promluvil také ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman, který si rozšíření programu pochvaluje. „Aktuálně pomáháme 60 tisícům lidem, kteří uprchli z Ukrajiny před ruskou agresí. Rozšíření programu vítáme, protože tak můžeme navýšit kapacity pro přijetí dalších uprchlíků. Je připraveno 70 farností v Brněnské diecézi, které budou po rekonstrukci schopny poskytnout nové prostory pro nouzové ubytování. Dlouhodobě pomáháme i přímo na Ukrajině a po skončení konfliktu se plánujeme podílet také na obnově válkou zničené země,“ popsal současné aktivity.

Zároveň přímo na žádost ukrajinského ministra pro místní rozvoj poputuje 20 mil. Kč na pomoc s ubytováním vnitřních uprchlíků přímo na území Ukrajiny tak, aby co nejvíce lidí na Ukrajině zůstávalo. Tyto peníze půjdou na podporu dodávek modulárních domů. K dnešnímu dni bylo přijato 128 žádostí v částce 190,5 milionů korun, dalších 51 žádostí je rozpracovaných.

Zdroj informací

Ministerstvo pro místní rozvoj a NejBusiness.cz

Datum

5. července 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2396 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál