ÚOHS povolil změnu kontroly nad společnostmi CzechToll a TollNet

ÚOHS povolil změnu kontroly nad společnostmi CzechToll a TollNet

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil svým prvostupňovým rozhodnutím společnosti PPF a.s. a fyzické osobě M.O. převzít společnou přímou kontrolu nad společností ITIS Holding a.s. a jejím prostřednictvím společnou nepřímou kontrolu nad společnostmi CzechToll s.r.o. a TollNet a.s.

Podle Úřadu nebude mít spojení za následek podstatné narušení hospodářské soutěže. Rozhodnutí již nabylo právní moci.

Společnost PPF je součástí nadnárodní podnikatelské skupiny, která působí zejména v oblastech bankovnictví, spotřebitelského financování, obchodu s nemovitostmi, telekomunikací, biotechnologií, energetiky, těžby nerostů, poradenství a investic (private equity), a to v řadě evropských i asijských zemí.

Společnost ITIS Holding je holdingovou společností doposud náležející výlučně do skupiny PPF. Po realizaci navrhovaného spojení soutěžitelů bude pod společnou kontrolou skupiny PPF a fyzické osoby M.O., přičemž bude zajištovat holdingové řízení společností CzechToll, TollNet, SkyToll a PaySystem.

Společnost CzechToll působí v oblasti satelitních mýtných systémů na území České republiky. Při této činnosti společnost CzechToll dlouhodobě spolupracuje se společností SkyToll, která je slovenským provozovatelem systému elektronického mýta a systému pro zpoplatnění osobních automobilů elektronickými dálničními známkami. Společnost TollNet se zaměřuje na zpoplatňování uživatelů dálnic, silnic a dalších prvků dopravní infrastruktury a kooperativní inteligentní dopravní systémy. V rámci této činnosti spolupracuje se společností CzechToll a je aktuálně jejím klíčovým dodavatelem, přičemž jí dodává zejména palubní jednotky pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny.

V České republice na spojením dotčených relevantních trzích nedojde v důsledku realizace navrhované transakce k podstatným změnám, proto Úřad spojení povolil.

Zdroj informací

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a NejBusiness.cz

Datum

4. července 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.0221 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál