Mezi Lovosicemi a Litoměřicemi opět jezdí vlaky

Mezi Lovosicemi a Litoměřicemi opět jezdí vlaky

Poslední červnový den se po čtyřech měsících výluky vrátily vlaky na první část modernizované tratě z Lovosic do České Lípy. Provoz na novém moderní úsek tratě z Lovosic do Litoměřic horního nádraží zahájila jako první jednotka Švestkové dráhy linky U10 Ústeckého kraje 654.008 již ve středu večer. Modernizovaný úsek tratě svou technickou úrovní skočil z 19. století přímo do 21. století.

I když u příležitosti ukončení dlouhodobé výluky nebyla připravena žádná oficiální akce, zájem obyvatel Litoměřic a Žalhostic byl velký. Z ulic a domů v okolí tratě dávali najevo radost z obnovení železnice, která je každodenní součástí jejich života. Současně totiž skončil provoz náhradní autobusové dopravy v tomto nejvytíženějším úseku celé tratě. České společnosti AŽD a Edikt společně se svými subdodavateli sdruženými ve „Společnosti pro revitalizaci trati Lovosice – Česká Lípa“ splnily termín a ukončily výluku v souladu s uzavřenou smlouvou. 

Cestující čeká vyšší komfort cestování (rychlost vlaků stoupla dvojnásobně až na 80 km/h), nové perony a stanice Žalhostice získala informační systém. Nová moderní trať s vyspělými technologiemi, která vede hustou zástavbou, sníží také hluk vlaků a k vyšší bezpečnosti přispějí nově instalované technologie na přejezdech. Celý úsek je dálkově řízen z dispečerského centra v Lovosicích.

„Mám velkou radost, že se nám podařilo trať otevřít v termínu, který jsme slíbili cestujícím. Je to důležitý přínos současným potřebám lidí – moderní, vyspělá, rychlá a bezpečná železnice. Děkuji všem, co se na modernizaci podíleli“, říká generální ředitel AŽD Zdeněk Chrdle, který sám řídil první vlak po nové trati.
 
Dodržení termínu realizace i výsledné dílo ocenil také starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč. „Z výsledku modernizace tratě mám velkou radost, protože jde o významnou železniční spojnici Litoměřic s okolím. Přece jen náhradní autobusová doprava znamenala pro lidi určitý diskomfort, takže první zahoukání vlaku mě skutečně potěšilo. Věřím, že se podaří dodržet i avizovaný termín dokončení dalšího úseku tratě Litoměřice – Česká Lípa,“ uvedl starosta. Zde jsou práce v plném proudu s tím, že se v úseku Litoměřice horní nádraží – Liběšice vrátí železniční provoz 4. srpna 2022. V celém úseku Litoměřice horní nádraží – Česká Lípa bude ukončena výluka 18. září 2022.

Zdroj informací

AŽD Praha, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

3. července 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.5132 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál