Nation 1 investuje do WeBoard

Nation 1 investuje do WeBoard

Český startup WeBoard nabízející revoluční umělou inteligenci pro výcvik a výuku zaměstnanců je jedním ze tří projektů, kterým v letošním kole svého akcelerátoru venture kapitálový fond Nation 1 přislíbil finanční podporu. Pre-seed investici 400 tisíc eur (téměř 10 milionů korun) WeBoard využije ke zdokonalení automatizace svého produktu, vývoji dalších virtuálních školitelů a k expanzi do USA.

Český technologický startup WeBoard svou online tréninkovou platformou naprosto bourá dosavadní zažitou praxi výcviku zaměstnanců. Pomocí strojového učení, umělé inteligence a realistických simulací WeBoard napomáhá učení měkkých a tvrdých dovedností – a účinnou a zábavnou formou naplňuje potenciál zaměstnanců. Díky naprosté nezávislosti na kapacitách firemních školitelů může trénink probíhat prakticky kdykoli, stačí se připojit přes internetový prohlížeč na počítači nebo v mobilních zařízeních. Po interakci nabídne platforma podrobnou zpětnou analýzu výsledků školeného zaměstnance. Spolu se zhodnocením jeho silných a slabých stránek dokáže navíc navrhnout další výcvikové kroky pro zlepšení každého, s kým si umělá inteligence popovídá.

WeBoard je jedním z osmi startupů, které byly vybrány do letošní akcelerace fondem Nation 1, kde v rámci mentoringu získaly potřebnou zpětnou vazbu od špiček z různých oborů a možnost kknow-how odnáší také investici v hodnotě 10 milionů korun, kterou využije pro vývoj automatizace vkládání vstupních dat zákazníka, dále ke zdokonalení současných botů, rozvoji samotné platformy a dalšímu růstu. Kromě zdvojnásobení svého týmu plánuje WeBoard také expandovat do USA. „Na WeBoard oceňujeme jejich byznysové uvažování spojené se zápalem pro technologie. Firma původně podnikala školení ve virtuální realitě, což je ale technicky a finančně náročné. Ne každá firma si může dovolit brýle a všechnu potřebnou techniku. WeBoard se tedy vedle VR vydal inovativní cestou, při které se podařilo zachovat interaktivitu a využitelnost produktu pomocí digitální persony. Díky tomu je celé řešení daleko přístupnější širšímu publiku. Vedle samotného řešení máme důvěru v tým a jeho schopnost proniknout se svým startupem velmi brzy do dalších zemí,“ komentuje motivaci fondu k investici Petra Gordan, senior associate v Nation 1.

Školení pro McDonald’s nebo Alzu

Formou reálných rozhovorů s AI botem Ailou umožňuje WeBoard procházet obchodních situace, jako by byly skutečné – ať už jde o naštvaného zákazníka, vyřízení reklamace či samotný prodej. Vedle Aily nabízí WeBoard svůj LaunchBoard, nástroj pro úvodní orientaci zaměstnance ve firmě, a také MetaBoard, svůj historicky první školicí produkt ve virtuální realitě. Dnešní podoba produktů, které WeBoard nabízí, prošla výraznými změnami. Nejzřetelnější změnou je samotné pojetí platformy, která se ve své původní podobě odehrávala čistě ve virtuální realitě. Kvůli nákladnosti potřebných zařízení pro firmy se WeBoard přeorientoval do online podoby, čímž své online školení přiblížil širšímu spektru zákazníků.

„Zážitek z klasického online školení v lidech dlouho nezůstane. Proto jsme se rozhodli jít interaktivnější cestou. Rozhovor s Ailou v rámci simulace reálné situace umožňuje školeným zažít si na vlastní kůži různé situace, které je čekají v reálném světě, a osvojit si potřebné dovednosti. Zároveň naše platforma pomůže ulehčit práci trenérům, kterým se tím uvolní kapacity. Ačkoli nejsme startup na úplném začátku životního cyklu a máme již své klienty, například McDonald’s, Českou spořitelnu nebo Alzu, přihlásili jsme se do akcelerátoru, abychom se zdokonalili v prodeji svého produktu a mohli s ním jít dále. V současné době již jednáme o rozšíření svého působení do Spojených států,“ shrnuje Martin Možnar, spoluzakladatel a COO WeBoard.

Aila se díky své schopnosti učení dokáže přizpůsobit dané situaci a v reálném čase reagovat na podněty, které v průběhu tréninku nastanou, díky tomu se ve velkých firmách může stát nepostradatelnou součástí HR týmu. „Spoluzakladatelé Martin Možnar i Radim Tvrdoň mají mnohaleté zkušenosti s vývojem aplikací a jejich produkt je již od začátku světový unikát. Mají před sebou velkou výzvu v podobě expanze do Spojených států a nutnosti posílit tým. To vše a diskuze nad tím, jak nejlépe prodat jejich produkt, bylo součástí našich setkání během akcelerace. Věříme, že uspějí, a proto jsme se rozhodli poskytnout pre-seed investici, díky které se nyní mohou plně soustředit na vytyčené cíle,“ uzavírá Petra Končelíková, partnerka fondu Nation 1.

Zdroj informací

Nation 1 a NejBusiness.cz

Datum

2. července 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

Reklama

Page generated in 1.1464 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál