BILLA a Mars letos znovu podpoří výcvik asistenčního psa

BILLA a Mars letos znovu podpoří výcvik asistenčního psa

Obchodní řetězec BILLA zahajuje se společností Mars letošní spolupráci na charitativním projektu, kterým podpoří výcvik asistenčního psa pro osoby se specifickými potřebami. Do akce se mohou nákupem výrobků vybraných značek společnosti Mars od 22. června zapojit také zákazníci prodejen BILLA. Výtěžek tentokrát poputuje na trénink psa pro 13letého Michala, kterému lékaři diagnostikovali diabetes 1. typu.

Do charitativního projektu se ve spolupráci se společností Mars zapojuje řetězec pravidelně již osmým rokem. „V BILLE jsme před rokem aktivovali Plán B – plán trvalé udržitelnosti, mezi jehož pilíře patří mimo jiné i společenská odpovědnost. Právě proto se spolupodílíme na aktivitách, které pomáhají jak plošně a v širokém měřítku, tak také adresně, konkrétním lidem. Přesně to je případ spolupráce s Marsem, díky které jsme pomohli s výcvikem již 8 asistenčních psů pro hendikepované lidi se specifickými potřebami,“ uvádí Dana Bratánková, manažerka korporátní komunikace a tisková mluvčí společnosti BILLA.

Výtěžek z letošní kampaně podpoří výcvik psa Baileyho, který bude pomáhat třináctiletému sportovci Michalovi. „Letos můžeme společně podpořit mladého sportovce a splnit mu dětský sen. Zákazníci našich prodejen mohou přispět na dobrou věc nákupem výrobků pro své domácí mazlíčky od značek Pedigree, Whiskas, Perfect Fit, Sheba, Cesar nebo Dreamies. Za naši společnost pak poputuje na výcvik 1 koruna z každého prodaného produktu,“ dodává Dana Bratánková. Další podrobnosti, jak se do pomoci zapojit, naleznou zákazníci na webu www.marspromo.cz.

Michalův život se změnil před dvěma lety, kdy mu lékaři diagnostikovali diabetes. Od té doby musí Michal používat senzor na měření hladiny cukru v krvi, který však není vždy natolik rychlý a spolehlivý jako vycvičený pes. Ten dokáže včasně detekovat výkyvy hyper- a hypoglykemie pomocí svého čichu. Pro Michala se tak stane největší pomocí zejména při sportu, při němž dochází k výkyvům glykémie častěji.

Výcvik asistenčních a detekčních psů je složitou, a především finančně nákladnou záležitostí. Navíc ho na rozdíl od výcviku vodicích psů nelze hradit ze státního rozpočtu. „Výcvik psů v charitativním projektu společností BILLA a Mars dlouhodobě zajišťuje nezisková organizace Pes pro tebe. Trénink začíná už od 8. týdne věku a trvá přibližně 16 až 18 měsíců,“ upřesňuje Dana Bratánková.

Aby mohl asistenční pes Bailey finančně náročný výcvik zdárně dokončit, podpoří ho navíc výrobce a prodejce krmiva pro domácí mazlíčky, společnost Mars Czech s.r.o., částkou 250 000 korun. V minulém roce podpořil charitativní projekt stejným způsobem paní Helenu z Litoměřic, která je po pádu z koně trvale odkázána na invalidní vozík.

Zdroj informací

BILLA, spol. s r. o. a NejBusiness.cz

Datum

1. července 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.3928 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál