Investice 100 mil. eur pomůže firmě Maple Bear v ČR a dalších zemích střední a východní Evropy

Investice 100 mil. eur pomůže firmě Maple Bear v ČR a dalších zemích střední a východní Evropy

Čtyři roky po vstupu do střední a východní Evropy se Maple Bear Global Schools, největší a nejrychleji rostoucí franšíza dvojjazyčných školek, základních a středních škol na světě, zahájila spolupráci se společností Vantage Capital. Díky ní získá v tomto regionu investici 100 milionů eur.

Investiční program Vantage pro Maple Bear Central & Eastern Europe se skládá ze čtyř částí:

  • kapitálová investice do regionální centrály, z níž bude financován nábor až sedmdesáti dalších členů týmu, kteří posílí podporu vzdělávání nabízené majitelům škol Maple Bear, učitelům a dětem a pomohou urychlit rozšiřování sítě škol v celém regionu,

  • kapitalizace společnosti Maple Bear Polska, která s pomocí místních polských akcionářů plánuje otevřít více než čtyřicet škol,

  • kapitalizace společnosti Maple Bear Czech Republic s cílem otevřít více než dvacet škol,
  • program financování nemovitostí, který umožní majitelům škol Maple Bear stavět velké vlajkové školky a školy v nejlepších lokalitách.

V České republice partnerství se společností Vantage pomůže urychlit zavádění škol a školek Maple Bear a oslovit seriózní investory do franšízové sítě škol Maple Bear.

"V regionu roste poptávka po dvojjazyčném vzdělávání, kterou naše školy mohou ideálně uspokojit. Náš franšízový koncept se osvědčil díky úspěšnému zahájení činnosti v Bulharsku, Rumunsku, Srbsku, na Ukrajině a brzy i v Albánii. Nyní nám partnerství se společností Vantage Capital dává finanční sílu k dosažení našich ambiciózních růstových cílů: vybudovat v regionu síť více než dvou set škol," říká Yann Bidan, generální ředitel společnosti Maple Bear ve střední a východní Evropě.

Maple Bear je prémiová značka a nabízí kompletní kanadské dvojjazyčné výukové metodiky a strategie s využitím kanadských a místních učebních osnov v plném souladu s místními vzdělávacími předpisy. V současné době existuje více než 570 franšíz Maple Bear pro předškolní, základní a střední školy ve více než 30 zemích.

"Maple Bear nabízí to nejlepší z kanadského vzdělávání pro globální budoucnost a je světovou jedničkou v poskytování dvojjazyčného vzdělávání. Vštěpuje studentům dovednosti kritického myšlení, které jim zajistí úspěch v rychle se měnícím světě," uvádí zakladatel a předseda představenstva Maple Bear Global Schools Rodney Briggs. "Našim školám poskytujeme bezkonkurenční podporu prostřednictvím vlastních učebních osnov vyvinutých kanadskými a místními pedagogy a díky podpoře téměř 300 kanadských učitelů, kteří školí a podporují naše učitele Maple Bear po celém světě."

"Spolupráce a kooperace jsou základními kameny filozofie Maple Bear. Naším cílem je mít prospěšná partnerství," uvádí Arno Krug, generální ředitel Maple Bear Global Schools, "a jsme rádi, že můžeme navázat toto nové partnerství se společností Vantage Capital, která sdílí naši filozofii. Těšíme se na rychlou expanzi Maple Bear ve střední a východní Evropě, abychom zde rodinám poskytli možnost využívat prvotřídní vzdělání za rozumnou cenu."

Ve střední a východní Evropě má Maple Bear v současné době deset škol, které jsou v provozu nebo v procesu implementace, a to v Rumunsku, Bulharsku, Srbsku, Albánii a na Ukrajině. Díky partnerství s Vantage Capital plánuje v příštích deseti letech dalších 200 nových škol ve 22 zemích.

"Před dvěma lety jsme se rozhodli zaměřit na příležitosti v oblasti vzdělávání prostřednictvím naší nové divize s názvem Vantage Best in Class. Jsme rádi, že naše plány dostály svému názvu. Partnerství s Maple Bear je skutečně 'Best in Class' a společně se nepochybně staneme lídry v oblasti prémiového dvojjazyčného vzdělávání v regionu s více než 250 miliony obyvatel," uvedl Luc Albinski, výkonný předseda představenstva společnosti Vantage Capital.

Zdroj informací

Maple Bear a NejBusiness.cz

Datum

27. června 2022

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.0954 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál