Kiwi.com: Rezervace letenek jsou 3,5x vyšší než minulý rok, Češi více létají "kamkoliv"

Kiwi.com: Rezervace letenek jsou 3,5x vyšší než minulý rok, Češi více létají

Blížícím se letním prázdninám odpovídá i nadále rostoucí zájem Čechů o letenky. Počet jejich letních rezervací je aktuálně téměř 3,5x vyšší v porovnání se stejným obdobím minulého roku. Oproti pandemickým letům je však aktuálním trendem rezervace destinace podle aktuální dostupnosti letenek a flexibility. Dokládají to data společnosti, podle nichž lidé vyhledávají mnohem častěji letenky bez ohledu na destinaci, tedy s filtrem „kamkoliv”. Oproti minulému roku je tento údaj dvojnásobný a činí pro letní sezónu 20 milionů vyhledávání.

Rozhodujícím faktorem a letošním trendem při výběru dovolené se tak stává zejména její dostupnost, což reflektuje aktuální enormní zájem o letenky, a také flexibilita rozpočtu, času i dopravy. Výběr samotné destinace tak není klíčový jako tomu bylo v minulých letech, kdy současně hrála roli covidová opatření v jednotlivých zemích.

„Zaznamenáváme posun ve způsobu, jak lidé vybírají a rezervují své cesty. Zatímco v minulých letech hrála roli protipandemická opatření a omezení, aktuálně lidé letí takřka kamkoliv, hlavně, že mohou. I tak ale stále vedou destinace jako Itálie, Španělsko, Spojené království, Francie nebo Řecko. Čím dál více je znatelný zájem o USA a také Turecko, které je kvůli propadu turecké liry pro české turisty levnější než kdy předtím," říká Eliška Řezníček Dočkalová.

A jak najít nejlepší letenky, jejich optimální kombinace či extra levné nabídky dle nejbližšího letiště?

Sofistikovaný vyhledávač Kiwi.com umožňuje cestovatelům využít řadu nástrojů pro vyhledávání:

Automatizované vyhledávání: kamkoliv a kdykoliv

Na stránkách Kiwi.com si cestovatelé do vyhledávače mohou standardně zadat konkrétní destinaci a termín dovolené nebo využít možnosti cestovat „kamkoliv” a „kdykoliv”. Ve filtrech si mohou dále vydefinovat svůj rozpočet, dny, ve kterých chtějí cestovat, mohou si také zvolit způsob dopravy, zda chtějí cestovat přímo či s přestupem a také dokonce vyfiltrovat zemi, přes kterou nechtějí cestovat či aerolinku, se kterou nechtějí letět (nebo ji naopak preferují).

Funkce „Nabídky”

Cestovatelé, kteří vyhledávají zvýhodněné letenky, by si rozhodně neměli nechat ujít vybrané „Nabídky” Kiwi.com. Tento speciální nástroj doporučuje uživatelům zlevněné letenky s ohledem na nejbližší letiště, které jsou založené na výpočtu ceny za kilometr. Jakmile algoritmus nalezne nejlevnější trasu, uživatel nabídku uvidí přímo na webové stránce pod záložkou Nabídky, cestovatelé tak mají neustálý přístup k levným letenkám. 

Nomad

Pokud letos v létě plánujete navštívit více destinací funkce Nomad je pro vás ta pravá. Nomad je jedinečný vyhledávací nástroj díky kterému můžete jednoduše procestovat více zemí. Algoritmus Nomada umožňuje Kiwi.com vyhledat nejlevnější trasu mezi několika městy, a to v období, které cestovatel zadá.

Zdroj informací

Kiwi.com a NejBusiness.cz

Datum

25. června 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.0302 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál