Švýcarská platforma Verve Ventures otevírá dveře českým investorům

Švýcarská platforma Verve Ventures otevírá dveře českým investorům

Investice do startupů a rizikový kapitál se v následujících letech prosadí jako třída aktiv. Rychle porostou svou velikostí i významem. Pro investory je proto důležité, aby si mohli vybrat ze startupů v rozdílných fázích vývoje, z různých oborů či regionů. Investiční skupina DEPO Ventures se nyní stává exkluzivním partnerem jedné z nejaktivnějších evropských investičních platforem Verve Ventures. Čeští investoři díky tomu získají možnost proniknout také do pokročilejších startupů, do nichž zpravidla vstupují jen velké fondy, a to s minimální investicí 10 tisíc eur, tedy 250 tisíc korun. Verve Ventures se sídlem ve švýcarském Curychu zase bude moci díky spolupráci posunout své působení do střední a východní Evropy.

Verve Ventures usiluje při investicích o co největší jednoduchost. Investor si může na jejich platformě přehledně a z pohodlí domova nastudovat velice podrobné informace o vybraných startupech, zúčastnit se virtuálního setkání se zakladateli a následně zcela digitálně podepsat investiční smlouvy.

„DEPO Ventures je velmi dynamickým hráčem ve světě rizikového kapitálu a skupinou andělských investorů s mezinárodním myšlením. Věříme, že jejich investorům rozšíříme portfolio o startupy z různých koutů Evropy. Pro nás to také znamená, že se přiblížíme českému a východnímu startupovému ekosystému a budeme častěji investovat v tomto regionu. Navíc vysoce kvalitní projekty zafinancované v rané fázi, které prošly výběrem týmu z DEPO Ventures, mohou mít prostřednictvím Verve Ventures silný potenciál v navazujících investičních kolech,“ říká Chris Gay-Crosier, ředitel pro mezinárodní investice Verve Ventures.

S Verve Ventures mohou investovat pouze kvalifikovaní investoři podle švýcarského práva. To znamená, že musejí disponovat aktivy ve výši nejméně 500 tisíc eur, tedy v přepočtu 12,3 milionu korun. A zároveň mají mít znalosti o rizicích spojených s investováním do startupů. Výše jednotlivé investice začíná na 10 tisících eur, tedy téměř 250 tisíc korun. Díky tomu jsou investorům dostupnější i startupy ve fázi série A, B, C, kde se investice pohybuje i v desítkách milionů eur.

„V DEPO Ventures se specializujeme na velmi ranou fázi vývoje startupů, jako je tzv. pre-seed a seed. A tak to i zůstane. Ale zároveň chceme, aby se naši investoři dostali také k vyvinutějším startupům i z jiných regionů. Má to několik výhod. Investice do startupů v pozdější fázi jsou sice méně výnosné, ale na druhou stranu jsou spojeny s nižším rizikem a přinášejí rychlejší návratnost. Verve Ventures jsou profesionálové, kteří to dělají mnoho let a investují velké finanční objemy. Navíc jsou aktivní po celé Evropě. Smyslem spolupráce je, aby náš investor získal vícero možností pro diverzifikaci svého portfolia,“ uvádí Petr Šíma, partner DEPO Ventures.

Diverzifikace investorům pomůže

„Na rozdíl od USA představuje Evropa stále velmi roztříštěný trh. Andělští investoři obvykle investují do oborů, které znají nejlépe, do firem z regionu, kde žijí. Pro člověka, který žije v Praze, může být obtížné investovat do startupu se sídlem v Paříži. Jenže jeho znalosti i kontakty mohou být pro tento startup velmi užitečné. Chceme propojovat lidi s relevantními dovednostmi napříč kontinentem a tím pomoci evropským startupům k úspěchu, ať už sídlí kdekoli. Je v tom také finanční přínos pro investory. Nejsou omezeni malým vzorkem regionálních startupů, ale mohou si vybírat z nejsilnějších investičních příležitostí z celé Evropy,“ říká Gay-Crosier.

Investoři na platformě Verve Ventures již investovali do více než 140 startupů v různých fázích rozvoje a svou investici již mohli zhodnotit u 14 společností. Jejich investoři ročně investují kolem 80 milionů eur. Stejně jako DEPO Ventures je Verve Ventures součástí sítě EBAN, která podporuje evropské investory v rané fázi startupů. Jejím posláním je pomoc při přeshraničních investicích a vytvoření silného evropského startupového ekosystému.

Zdroj informací

Verve Ventures a NejBusiness.cz

Datum

17. června 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

12. března 2024

BILLA svoji novou identitu promítá nejen do svých prodejen

Po představení své nové obchodní strategie, zaměřené na podporu zdraví, správného stravování a na...

12. března 2024

SAP představuje novinky ve správě firemních dat s generativní AI

Společnost SAP oznámila novinky zaměřené na správu firemních dat. Nejvíce inovací včetně využití...

Reklama

Page generated in 1.3794 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál