Radnice Prahy 2 poskytla týraným ženám a dětem další krizový byt

Radnice Prahy 2 poskytla týraným ženám a dětem další krizový byt

Starostka Prahy 2 Alexandra Udženija a radní pro bezpečnost Michal Zuna dnes společně s pracovníky organizace ROSA – centrum pro ženy otevřeli nový krizový byt určený pro oběti domácího násilí. Jedná se v pořadí již o druhý takový byt, který městská část Praha 2 pomáhající organizaci ROSA poskytla. Nově poskytnutý byt bude součástí Centra komplexní krizové pomoci obětem domácího a genderově podmíněného násilí ROSALIN.

Radnice pomáhá lidem, kteří se dostali do krizové životní situace, dlouhodobě a systematicky. Organizacím, které se zaměřují na pomoc obětem domácího a sexualizovaného násilí, poskytuje každoročně nemalé finanční prostředky. Spolupracuje s nimi také v oblasti prevence a vzdělávání. Například v rámci společného projektu s organizací Bílý kruh bezpečí pod názvem Praha 2 – městská část vlídná k obětem pomáhá s osvětou. Pořádá vzdělávací semináře pro veřejnost, školí úředníky, sociální pracovníky, policisty i strážníky.

„Statistiky domácího násilí jsou neúprosné. Je alarmující, že právě během pandemie narostl počet případů na dvojnásobek. Jako žena považuji jakékoli násilí ze strany partnera nebo rodinného příslušníka za nepřijatelné. O to více podporuji spolu s ostatními radními vzdělávací aktivity, projekty zaměřené na pomoc a ochranu obětí trestných činů nebo prevenci kriminality,“ uvedla starostka Prahy 2 Alexandra Udženija.

„Pro nás na Praze 2 je bezpečnost prioritou. Osudy a příběhy konkrétních osob o to větší. Je nepřípustné, aby týrané ženy a děti nenašly od nás zastání. Mít možnost v krizových situacích odejít z prostředí ve kterém dochází k násilí je klíčové. Jsem rád, že se nám podařilo v rekordně krátkém čase sehnat další byt s ideální dispozicí pro tento typ služby. Společně se nám s organizací ROSA daří pomáhat ženám i matkám s dětmi, které jsou v bezprostředním ohrožení. Oběti sexuálně motivovaných trestných činů potřebují ochranu, pomoc a podporu okamžitě. Možnost odejít od násilníka do bezpečí je pro oběti zcela zásadní,“ vysvětlil Michal Zuna, radní Prahy 2 pro oblast bezpečnosti.

„Nejen v Praze, ale i v celé ČR je specializovaných pobytových a krizových služeb pro osoby ohrožené domácím a sexuálním násilím dlouhodobě nedostatek. O to víc si ceníme spolupráce s radnicí Prahy 2, která nám pomohla vytvořit bezpečné zázemí v rámci krizové intervence a podporuje nás dlouhodobě i v rámci grantů,“ říká Marie Vavroňová, ředitelka ROSA – centrum pro ženy.

Zdroj informací

Praha 2 a NejBusiness.cz

Datum

14. června 2022

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1214 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál