Pokud najedete méně než 10 tisíc km ročně, vlastní automobil se nevyplatí

Pokud najedete méně než 10 tisíc km ročně, vlastní automobil se nevyplatí

Nemáte vlastní automobil či máte pouze jeden v rodině? Nechcete jezdit veřejnou dopravou a taxíkem? Pokud se chystáte do práce, na nákupy, za kulturou, zábavou, sportem či na výlety po Praze a okolí, ale i po celé ČR, mohou být vhodným řešením služby nabízející sdílené vozy.

Pokud najedete méně než 10 tisíc km ročně, pak se vám vlastnit automobil nevyplatí. V tom případě jsou vhodnější variantou auta sdílená, tzv. carsharing. Všechny náklady platí provozovatel, vám stačí si auto pronajmout například na víkend nebo jenom na dvě hodiny při cestě na větší nákup, menší výlet či pouze na dvacet, třicet minut na cestu z práce, do práce, za kulturou či návštěvou. Existují služby, kde platíte i minutový pronájem podle reálného využití vozu. Využití sdílených aut je také vhodné pro rodiny, které takto řeší operativně potřebu druhého vozu.

Anytime je carsharingová služba v Praze s tarify od jedné minuty až po týden. Vozový park je aktuálně složen z šesti stovek vozů Toyota Yaris, Corolla a C-HR, vše hybridy s automatickou převodovkou a parkovací kamerou. Častým mýtem je, že vozy lze využívat pouze v Praze, a že nemohou vyjet ze zóny, která je označena na mapě. Vůz je však třeba do této určené zóny pouze vrátit. Jinak je možné s autem cestovat kamkoliv v rámci ČR. Výhodou je, že auto není nutné vracet na stejné místo.

Zdroj informací

Anytime a NejBusiness.cz

Datum

13. června 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.5386 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál