Dynabook představuje mobilní řešení Mobile Secure Client, které vychází vstříc rostoucímu trendu virtuálních desktopů

Dynabook představuje mobilní řešení Mobile Secure Client, které vychází vstříc rostoucímu trendu virtuálních desktopů

Dynabook představuje Mobile Secure Client (DMSC), mobilní řešení designované do podoby přenosného počítače navržené pro snadnou hybridní práci s využitím zabezpečeného mobilního klienta, který nabízí IT týmům nejvyšší možnou míru zabezpečení IT a lepší možnost vzdálené správy.

Podle Global Market Insights porostou globální náklady na nasazení infrastruktury virtuálních desktopů (VDI) v následujících letech meziročně o více než 20 % (CAGR) – z 15 miliard USD v roce 2021 na 55 miliard USD v roce 2028. Společnostem vyžadujícím VDI zajistí nasazení profesionálních zařízení Dynabook DMSC udržení vysokých bezpečnostních standardů i zjednodušenou správu.

„DMSC usnadní společnostem pracujícím s velmi citlivými daty zavádění hybridní práce, která pracovníkům umožní mobilitu, udržení vysoké produktivity a rozšiřuje možnosti při práci v ultra bezpečném prostředí VDI,“ říká Damian Jaume, prezident společnosti Dynabook Europe GmbH. "V některých obchodních segmentech zaznamenáváme rostoucí poptávku po VDI. Nový DMSC vychází vstříc těmto zákazníkům, kteří vyžadují bezproblémovou správu a robustní zabezpečení při zachování flexibility zařízení a dalších možností zajišťujících vysokou produktivitu."

Díky DMSC mohou firmy jednoduše vytvářet efektivní kancelářské prostředí v hybridní éře a současně si udržet plnou kontrolu nad dodržováním interních zásad a nad zabezpečením dat. DMSC využijí především společnosti v odvětvích zpracovávajících množství důvěrných či dokonce tajných informací nebo organizace, které sdílejí či pronajímají zařízení, případně využívají model Desktop-as-a-Service, jenž vyžaduje rychlé a jednoduché nasazení zařízení.

Snadnější správa firemních IT zařízení

DMSC usnadní IT týmům správu zařízení. Potřeba individuálního nastavení IT je minimalizována, protože zařízení jsou přizpůsobena specifickým požadavkům zákazníka přímo v továrně Dynabook. To znamená, že koncový uživatel může pracovat ihned po vybalení a organizace mohou nasadit zařízení dodaná z továrny Dynabooku bez nutnosti konfigurace.

Pro jednoduché a cílené nasazení připravují vývojáři z Dynabooku provozní i bezpečnostní aktualizace zahrnující potřeby zákazníků, které koncové uživatele zbaví zbytečné pracovní zátěže. Kombinace předkonfigurace a minimální průběžné údržby přináší výhodu v podobě dodatečné úspory času i nákladů, například snížením potřeby IT podpory.

Zapojení do stávající infrastruktury VDI s přidanou hodnotou zabezpečení

DMSC podporuje produkty předních poskytovatelů VDI a lze ho tak snadno zakomponovat do stávající infrastruktury. Firmám spravujícím nejcitlivější data nabízí nekompromisní zabezpečení dat proti krádeži a zneužití díky šifrovanému operačnímu systému IoT, který se nahrává do systémové operační paměti při každém spuštění počítače. K samotnému operačnímu systému IoT není možné přistoupit a systémová RAM se při vypnutí vyčistí bez toho, že by se do mezipaměti nebo jiného datového úložiště ukládala data či relace VDI.

Při každém spuštění a během každé relace komunikuje DMSC s ověřovacím serverem, který zjišťuje, zda má dané zařízení stále oprávnění k provozu. Díky tomu lze na dálku jednoduše vypnout libovolného klienta DMSC, u kterého vznikne podezření kompromitace, a zabránit mu v další práci.

DMSC těží z přidané hodnoty bezpečnosti vlastního systému BIOS. Dynabook je jediným výrobcem počítačů, který si sám vytváří a udržuje svůj BIOS, jenž snižuje riziko narušení bezpečnosti zvěnčí. To zajišťuje vysokou integritu a účinné udržování nastavených bezpečnostních opatření na vysoké úrovni.

Přizpůsobení uživatelského rozhraní

Bezpečným spouštěním chráněného operačního systému, který umožňuje přizpůsobení uživatelského rozhraní a eliminuje ukládání dat či relací do mezipaměti mimo systémovou paměť, překračuje DMSC v oblasti zabezpečení možnosti tradičních řešení s nulovým nebo tenkým klientem. Pro připojení dalších zařízení mohou koncoví uživatelé využít bohatou sadu portů a možností dokování pomocí rozhraní USB type C nebo dokonce volitelný vestavěný LTE modem. Ovládání usnadnění přístupu, nastavení externího displeje, jasu a hlasitosti umožňují zaměstnancům nakonfigurovat připojené periferie podle vlastních preferencí.

V podobě DMSC nabízí Dynabook zákazníkům nástroj pro pohodlnou práci s nejvyšší možnou mírou zabezpečení a kompatibilitou se stávajícím mobilním výpočetním prostředím, který uspokojí požadavky všech společností. DMSC bude k dispozici od července 2022 v designu oceňované řady firemních notebooků s 13”, 14” a 15” displejem, splňující standardy MIL-STD a také jedinečného mobilního zařízení DE200 pro edge computing.

Zdroj informací

Dynabook a NejBusiness.cz

Datum

10. června 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

Reklama

Page generated in 1.5729 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál