Emirates slaví Světový den životního prostředí a představuje své environmentální iniciativy

Emirates slaví Světový den životního prostředí a představuje své environmentální iniciativy

Letecká společnost Emirates podporuje Světový den životního prostředí, který se slaví 5. června, a představuje řadu svých environmentálních iniciativ.

Environmentální strategie aerolinky se zaměřuje na tři oblasti: snižování emisí, odpovědnou spotřebu a uchování přírodních rezervací a původní fauny a flóry.

Do vývoje produktů a služeb nabízených na palubách letounů Emirates jsou hned na počátku zapojeni interní odborníci na udržitelnost. Nový produkt pak prochází posouzením z pohledu redukce a prevence odpadu, ale také možnosti následné recyklace či odpovědné likvidace.

Plastová brčka či míchátka byla nahrazena odpovědně vybranými alternativami z papíru či dřeva. Mezi zákazníky jsou také velmi oblíbené jemné přikrývky v Economy Class, které jsou vyrobeny z recyklovaných plastových láhví. Na každou přikrývku jich vychází přibližně 28. Do konce roku se díky této iniciativě Emirates podaří využít až 150 mil. jednorázových plastových lahví, které by jinak skončily na skládce.

Nové hygienické sady v Economy Class uvedené na paluby tento rok rovněž prošly detailním hodnocením z pohledu udržitelnosti. Tyto opakovaně použitelné sady jsou vyrobeny z omyvatelného kraftového papíru a obsahují cestovatelské nezbytnosti vyrobené z materiálů šetrných k životnímu prostředí. Obaly používané pro zubní soupravu, ponožky a oční masky na spaní jsou vyrobeny z 90 % z rýžového papíru. Zubní kartáček je vyroben z kombinace pšeničné slámy a plastu a ponožky a masky z rPET (recyklovaný polyethylentereftalát).

Pro nejmladší cestovatele jsou z recyklovaných plastových lahví vyrobeny také sáčky na hračky, plyšové hračky a sady pro miminka. Recyklovaný karton se pak využívá pro výrobu visaček na zavazadla, nejrůznější dětské sady a další hračky, pro jejich potisk byly vybrány netoxické inkousty na bázi sóji.

Emirates produkty na paluby svých letounů vybírá s ohledem na minimální spotřebu zdrojů. Spolupracuje s širokou škálou dodavatelů a tam, kde je to možné, využívá místní nebo regionální zdroje, aby tak snížila dopad svého dodavatelského řetězce na životní prostředí. Dodavatelé jsou také hodnoceni podle standardů společnosti pro udržitelnou a odpovědnou spotřebu, tato politika aerolinky integruje sociální, etické a environmentální faktory.

Papírové menu v Economy Class bylo v dubnu 2020 nahrazeno digitální nabídkou. Tato změna měsíčně ušetří 44 tun papíru a také podporuje celkové úsilí společnosti redukovat nadměrnou hmotnost na palubě a zároveň snížit spotřebu paliva a uhlíkové emise. Zákazníci si tak mohou menu prohlížet na svém telefonu přes palubní wifi. 

Ve všech oblastech, kde je to možné, Emirates využívá každou příležitost k upcyklaci a recyklaci. Skleněné a plastové lahve se na palubě vždy třídí před následným odesláním do recyklačního závodu v Dubaji. Emirates a Emirates Flight Catering tak každý měsíc od skládek „zachrání“ kolem 150 000 plastových lahví a 120 tun skla.

Snižování emisí: Společnost Emirates se neustále zaměřuje na provoz své flotily co nejúčinnějším a nejzodpovědnějším způsobem a usiluje o snižování spotřeby paliva. Kromě optimalizace své vlastní provozní efektivity se Emirates v rámci partnerství s poskytovateli letových navigačních služeb zaměřuje na takové trasy, které šetří palivo i čas.

Na zemi: Emirates investuje do solárních systémů pro výrobu čisté elektřiny ve svých hlavních zařízeních v Dubaji, včetně Emirates Engine Maintenance Centre, Emirates Flight Catering a nejnověji Emirates Sevens Stadium. Tato zařízení ročně ušetří více než 4 miliony kilogramů emisí oxidu uhličitého.

Kromě toho Emirates od příštího týdne na šest měsíců vyzkouší elektrický autobus, který bude přepravovat cestující ze vzdálených stanic a na jedno nabití může ujet až 100 km. Jsou zcela bez uhlíku a fungují na inteligentním systému úspory energie.

Zachování přírodních rezervací a původní fauny a flóry: Emirates již tradičně podporuje uchování přírodních rezervací a biodiverzitu. Společnost již více než 20 let přispívá k zajištění udržitelného a vyváženého ekosystému v DDCR (Dubai Desert Conservation Reserve) prostřednictvím pokračující investice ve výši více než 28 milionů AED. DDCR, který představuje téměř 5 % celkové rozlohy Dubaje, chrání divokou zvěř a vegetaci v živém ekosystému Spojených arabských emirátů.

Emirates také podporuje ochranu australské divočiny a buše prostřednictvím chráněného resortu Emirates One&Only Wolgan Valley, který se nachází v oblasti Greater Blue Mountains zapsané na seznamu světového dědictví. 

Emirates se jako hlavní mezinárodní letecká společnost zavázala bojovat proti nezákonnému obchodu s volně žijícími a planě rostoucími druhy. Je zakládajícím signatářem Deklarace Buckinghamského paláce z roku 2016 a členem pracovní skupiny United for Wildlife Transport Taskforce. Emirates má nulovou toleranci k přepravě zakázaných druhů, loveckých trofejí nebo jakýchkoli produktů spojených s nelegálními aktivitami ve volné přírodě.

Zdroj informací

Emirates a NejBusiness.cz

Datum

3. června 2022

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

Reklama

Page generated in 1.2581 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál