Firmy neumí efektivně mluvit se svými zaměstnanci, v krizi to bude klíčové

Firmy neumí efektivně mluvit se svými zaměstnanci, v krizi to bude klíčové

Podle asociace AMKOS až 76 % firem neumí efektivně komunikovat se svými zaměstnanci. Ti si stěžují na informační přetíženost a neochotu vedení jim naslouchat. Společnosti tak hledají nástroj, který by dokázal cíleně informovat pracovníky a zároveň od nich získávat i zpětnou vazbu. Na potřeby firem nyní reaguje chytrá komunikační síť Munipolis, která firmám umožní kvalitní komunikaci, a navíc je dokáže propojit i s lokálními samosprávami.

Problémy s komunikací se u všech středních a větších firem v podstatě opakují nehledě na jejich odvětví. Komunikace managementu a vedení vůči zaměstnancům není cílená, je roztříštěná mezi mnoho platforem a mnohdy pouze jednosměrná. Zaměstnanci jsou tak přetížení informacemi, které se na ně valí z mnoha zdrojů od mailů přes chaty až po intranety. Navíc sami pracovníci mohou mít pocit, že jejich názory nejsou ve firmách brány na zřetel.

Přitom právě interní firemní komunikace bude s blížící se ekonomickou krizí klíčová. Vedení firem s personalisty se musí připravit na to, jak komunikovat citlivá témata v podobě zvyšování platů, propouštění nebo udržení kvalitních lidí. I to jsou výzvy, které chce nově řešit chytrá komunikační síť Munipolis od stejnojmenného českého start-upu, jež se nyní otevírá také firmám.

Munipolis disponuje chytrou databází kontaktů - tzv. smart kontakty, díky kterým lze vyprofilovat zaměstnance a získat tak detailní informace v souladu s GDPR. Munipolis také nabízí propracovaný technický systém spojující funkce sociálních sítí a telekomunikačních platforem. V praxi tak Munipolis poskytuje univerzální rozesílač, kde si firma zvolí, jak chce jednotlivé informace posílat, zda prostřednictvím SMS nebo mailů, a hlavně komu – manažerům, všem zaměstnancům či pouze pracovníkům jednotlivých oddělení.

„Sám jsem si prošel řadou firem a čelil informačnímu přetížení, v kterém jsem se ztrácel. Zároveň mě později z pozice CEO vadila roztříštěnost různých komunikačních kanálů, kdy jsme jednu zprávu posílali mailem a druhou přes chat. Sám jsem v důležitých informacích ztrácel přehled a pozoroval jsem podobnou frustraci i ve svém týmu. Odvahu otevřít Munipolis firmám mi pak dodala i velká poptávka právě z řad mnoha velkých podniků, které viděly, jak dobře náš systém funguje u lokálních samospráv a chtěly ho využít ke komunikaci se svými zaměstnanci,“ říká zakladatel Munipolis Ondřej Švrček.

Na zpětné vazbě záleží

V Munipolis je k dispozici systém pro sběr zpětné vazby prostřednictvím anket nebo dotazníků a také systém pro správu podnětů a závad. Pracovník tak může přímo zaměstnavateli nahlásit jakoukoliv poruchu, kterou je třeba řešit. Kromě toho se dokáže Munipolis propojit i s dalšími systémy ve firmách. Jedná se tak o ojedinělý nástroj, který bude informovat zaměstnance kdykoliv a kdekoliv a zároveň jim umožní být v kontaktu se svými nadřízenými. Personalisté pak ocení jeho jednoduchost v ovládání a vedení firem zase výhodnou cenu.

Inspirace samosprávami a propojení s firmami

Inspiraci ve správném nastavení chytré komunikace si mohou brát firmy i z příkladu některých samospráv. V mnoha obcích se například těší velké oblibě participace. „Firmy mohou aplikovat participativní rozpočty i pro své pracovníky. Například při stavbě nové jídelny může společnost nechat o její podobě rozhodnout zaměstnance. Ti si pak budou firmy více vážit, protože jim naslouchá a bere v potaz jejich názory,“ říká Ondřej Švrček.

Munipolis chce kromě toho také propojit firmy s lokálními samosprávami. Podle průzkumu Asociace moderně komunikujících samospráv si až 56 % obcí myslí, že by se firmy měly více zapojovat do veřejného dění. „Pokud obce a firmy naváží dialog, bude to výhodné pro všechny strany. Zlepší se prostředí i atmosféra v komunitě. Firmy přinesou pracovní příležitosti do obcí a ty zase přilákají nové skupiny obyvatel, které budou ekonomicky produktivnější,“ dodává Ondřej Švrček.

Zdroj informací

MUNIPOLIS s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

29. května 2022

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

Reklama

Page generated in 1.0777 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál