DEPO Ventures investuje do zdraví

DEPO Ventures investuje do zdraví

Současný způsob monitorování srdce je nejen v českém zdravotnictví buď časově náročný, nebo velice nákladný. Český startup KARDI AI přichází s revolučním řešením na úrovni profesionálního EKG přístroje založeným na umělé inteligenci a cloudu. Je však podstatně levnější a dá se využít kdekoli. Potvrzují to i přední čeští kardiologové. Tento potenciál chce ještě více rozvinout investiční skupina DEPO Ventures, která z celkové 8,5 milionové investice přispívá částkou zhruba 80 000 eur.

„Telemedicína byla jednou z oblastí, které pandemie covidu-19 výrazně akcelerovala, a to jak z hlediska přijetí na trhu, tak z hlediska investiční aktivity. Nyní se v praxi používá holter nebo implementovatelný EKG přístroj s cenou 70 tisíc korun a více. Zařízení KARDI AI výrazně zpřístupňuje domácí monitorování srdce. Řešení tohoto problému má významný celospolečenský dopad s globálním potenciálem,“ říká Michal Ciffra, partner DEPO Ventures. Fond přichází do startupu jako první investor společně s bulharským VC fondem Brightcap. „Naším cílem bude podporovat tým při vstupu na trh, zejména s využitím naší sítě odborníků z oboru,“ dodává Ciffra.

Péče o zdraví pomocí umělé inteligence

Umělá neuronová síť v přístroji každý den monitoruje srdce a v případě nutnosti pacienta upozorní, aby vyhledal lékařskou pomoc, případně si rovnou zavolal rychlou záchrannou službu. „Cílíme především na využití moderních technologií, jako je např. integrace umělé inteligence či podpora cloudu. Tím se podstatně zjednoduší nejen práce pro lékaře, ale také se zvýší duševní klid pacientů, kteří se mohou o své zdraví konečně postarat i sami doma,“ vysvětluje Stephen Burke, spoluzakladatel a CEO KARDI AI.

Cílem zakladatelů je, aby sada KARDI AI byla k dispozici u každého kardiologa a obsahovala vše, co pacient potřebuje. Využije k tomu podporu investorů. „DEPO Ventures nás přinutili kriticky přemýšlet o našem modelu, o tom, jak by se dostal na trh, a povzbudili nás, abychom se zamysleli nad novými způsoby. Jsme za tu zkušenost vděční. Vnímáme je spíše jako partnery než jako pouhé investory. To platí také pro druhý fond. Plánujeme využít jejich síť kontaktů k uvedení na trh,“ říká Stephen Burke.

Zařízení KARDI AI otestovalo na oddělení kardiologie doposud celkem 160 pacientůs cílem získat jeden milion tlukotů srdce. „Všechny výsledky jsou manuálně kontrolovány expertem v oboru a následně ověřeny kardiologem,“ komentuje vývoj profesor Tomáš Skála, který založil a řídí lékařské a výzkumné oddělení v KARDI AI.

Když pacient a lékař spojí síly

Stephen Burke je dlouholetým pacientem a dobrým známým doktora Tomáše Skály. Jednou si mu stěžoval na zdlouhavý proces monitoringu srdce, který trvá tři dny a plánuje se několik měsíců dopředu. A tak pánové vytvořili akční plán a pustili se do vývoje. Svůj produkt vyvinuli ve spolupráci s mezinárodní společností POLAR. Navzdory tomu, že jsou v rané fázi, dokončili již pacientské studie, založili distribuční síť kardiologů a dokončují mobilní aplikaci, kterou spustí v polovině léta.

Kromě pohodlí a většího klidu pro pacienta šetří KARDI AI také čas samotným lékařům. „Osobní vyhodnocení 24hodinového Holterova monitorování jednoho pacienta zabere kardiologovi v průměru 20 minut,“ říká Tomáš Skála. „S KARDI AI dokážu zpracovat výsledek mnoha hodin nebo dokonce dnů sledování za méně než 1 minutu."

„Je velmi důležité, aby bylo zařízení jednoduše ovladatelné, aby zaznamenané EKG křivky byly kvalitní a dobře interpretovatelné. Jsem rád, že jedna z velmi progresivních aktivit v této oblasti – startup KARDI AI – vznikla právě v olomouckém regionu,“ dodává profesor Miloš Táborský, bývalý prezident a výkonný ředitel České kardiologické společnosti a přednosta I. interní kardiologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc.

Zdroj informací

DEPO VENTURES, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

26. května 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

Reklama

Page generated in 1.3117 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál