Společnost BASF zahajuje další ročník soutěže na podporu startupů a inovativních řešení

Společnost BASF zahajuje další ročník soutěže na podporu startupů a inovativních řešení

BASF, největší chemická společnost na světě a lídr v oblasti výzkumu a vývoje znovu shromáždí startupy a inovátory z 11 zemí střední a jihovýchodní Evropy včetně České republiky v rámci soutěže BASF Innovation Hub. Úspěšní účastníci se budou moci ucházet o finanční podporu. Hlavní téma letošního ročníku, jímž se staly obnovitelné zdroje energie, se věnuje otázkám spojeným se Zelenou dohodou a zaměřuje se na řešení zásadních environmentálních výzev dneška.

„Cíle Evropských zemí, které mají přispět ke snížení nepříznivých dopadů na životní prostředí, jsou chvályhodné. V přechodu na nízkoemisní ekonomiku hraje klíčovou roli zelená energie, protože se získává z obnovitelných zdrojů, jako jsou vítr, voda a sluneční záření. Máme to štěstí, že se již v relativně blízké budoucnosti můžeme stát první klimaticky neutrální skupinou zemí. Evropská komise navíc přijala Zelenou dohodu jako soubor opatření pro dosažení trvale udržitelné ekonomiky a je naší povinností podpořit řešení, jež tento posun umožní. Soutěž Innovation Hub představuje jasný a praktický příklad podpory Zelené dohody,“ říká Boris Gaspar, generální ředitel společnosti BASF spol. s r.o. v České republice.

Přihlášky do soutěže BASF Innovation Hub lze podávat do půlnoci 16. září 2022. V prvním kole vybere soutěžní komise nejlepší projekt za Českou a Slovenskou republiku. Oceněný projekt následně spolu s vítězi z dalších zemí postoupí do finále BASF Innovation Hub, které se odehraje v listopadu 2022.

Výherce lokálního kola dostane odměnu ve výši 2 500 EUR hrubého, vítěz finále získá 5 000 EUR hrubého.

O finanční podporu se budou moci ucházet týmy tvořené maximálně pěti členy. Základní podmínkou pro účast v soutěži je, aby projekt přímo či nepřímo přispíval k řešení zásadních environmentálních výzev dneška, z nichž nejdůležitějšími jsou čistá energie, chytrá doprava a evropská strategie Z farmy na vidličku.

Boris Gaspar připomíná, že nedostatek finančních prostředků je často hlavní důvod, proč se některé nápady nedaří uvést v život, a upozorňuje, že BASF chce dát startupům a inovátorům touto cestou šanci. „Požadavky formulované Zelenou dohodou jsou relativně široké, a tak věříme, že zadání soutěže zaujme řadu účastníků. Ať už jde o solární energii a baterie, chytrou dopravu, nebo levné a zároveň zdravé způsoby produkce potravin, BASF poskytne finanční podporu pro rozvoj nejlepších projektů,“ zdůrazňuje Boris Gaspar.

Zdroj informací

BASF, spol. s r.o. a NejBusiness.cz

Datum

25. května 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2201 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál