Dálnici D10 překlene most mezi areálem ŠKODA AUTO s průmyslovou zónou Plazy

Dálnici D10 překlene most mezi areálem ŠKODA AUTO s průmyslovou zónou Plazy

Dálnici D10 překlene nový most, který bude určen pro nákladní dopravu mezi areálem společnosti ŠKODA AUTO s průmyslovou zónou Plazy. Dnes výstavbu mostu slavnostně zahájili zástupci investora ŠKODA AUTO a zhotovitele sdružení EUROVIA CS a BREX. Zprovoznění mostu se plánuje na konec června 2023.

Místní neveřejná účelová komunikace bude dlouhá 1095 metrů a je projektována jako čtyřproudá, směrově rozdělená a obousměrná. Po obou stranách komunikace je navržen obousměrný chodník pro pěší.

„Součástí stavby je i most o délce 357,18 metrů tvořený dvěma nosnými konstrukcemi – jednou pro každý jízdní směr. Projekt zahrnuje také sestavu jízdních pruhů a středových ostrůvků, která počítá s budoucím vybudování 14. brány společnosti ŠKODA AUTO,“ sdělila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

Trasa komunikace vede od zpevněných ploch pro osobní automobily D9 u 13. brány, přes areálovou vlečku, dálnici D10, až na stávající pole u ŠKODA Parts Center, kde se napojí na připravovanou akci Středočeského kraje „Propojení PZ Plazy s MÚK Kosmonosy – prodloužení silnice III/0164“. Celá zakázka je realizována podle tzv. Žluté knihy FIDIC, tj. Design & Build.
Díky zvolenému řešení, kdy vznikne neveřejné propojení průmyslových areálů, se výrazně uleví okolním komunikacím od dopravního zatížení nákladní dopravou v regionu.

Zdroj informací

EUROVIA CS, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

24. května 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1449 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál