Orkla ukončí svou činnost v Rusku

Orkla ukončí svou činnost v Rusku

Společnost Orkla, která v Česku vlastní značky Hamé a Vitana, se rozhodla ukončit své aktivity v Rusku související s Hamé Foods ZAO.

Společnost Hamé Foods ZAO v Rusku založila společnost Hamé v roce 2004. Od roku 2020 je součástí Orkla Foods Česko a Slovensko. V Rusku má nyní 367 zaměstnanců a v roce 2021 zde měla obrat 19 milionů EUR. Vyrábí potravinářské produkty s dlouhou trvanlivostí určené pro ruský trh.

„Po důkladném rozhodovacím procesu jsme dospěli k závěru, že není žádoucí v Rusku nadále působit, a proto zastavujeme naše aktivity. Budeme usilovat o to, abychom se co nejlépe postarali o zaměstnance v těžké době,“ říká Johan Wilhelmsson, CEO Orkla Foods International.

Orkla rovněž zastavila vývoz a dovoz do Ruska a Běloruska. Export Orkly do těchto dvou zemí představoval roce 2021 hodnotu 11 milionů EUR. Dovoz z těchto zemí činil přes 2 milionů EUR.

Skupina Orkla Foods Česko a Slovensko neočekává v souvislosti s tímto rozhodnutím žádné přímé negativní dopady na provozy a zaměstnance na českém trhu.

Zdroj informací

Orkla Foods Česko a Slovensko a.s. a NejBusiness.cz

Datum

14. března 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1729 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál