Český Ringil chce automatizovat a digitalizovat nákladní přepravu

Český Ringil chce automatizovat a digitalizovat nákladní přepravu

I přes výrazně rostoucí objem přepravovaného zboží je logistika mezi malými a středními firmami zastaralá a neefektivní. To chce změnit český startup Ringil. Jeho multifunkční platforma digitalizuje operace ve všech částech přepravního procesu, usnadní kontrolu a automatizuje komunikaci. Na rozjezd nové éry digitální logistiky nyní od investorů získává 11 milionů korun. Současné investiční kolo je stále otevřené, je možné se do něj zapojit prostřednictvím syndikátu DEPO Angels.

„Logistika je jedno z největších odvětví na světě. Kvůli nárůstu online nakupování, proměnám v geopolitice či stále většímu důrazu na ekologickou udržitelnost se navíc mnohotvárnost tohoto odvětví zvyšuje. Z největších hráčů v logistice se stávají technologické společnosti, ale podstatná část odvětví stále není digitalizovaná. A právě Ringil usiluje o to, aby i malé a střední firmy dostaly k dispozici pokročilé nástroje,“ říká partner DEPO Ventures Michal Ciffra

Aktuálního investičního kola, v němž chce Ringil získat celkem 20 milionů korun, se vedle DEPO Ventures zúčastnil například prominentní andělský investor ze Silicon Valley Isaac Applbaum, bývalý top manažer DHL Alex Pilař či Principal engineering. Peníze budou využity na nábor nových zaměstnanců, škálování produktu na evropském trhu a na propojení produktu s přepravními partnery. Již dříve získal Ringil investici od firmy Logio.

Multifunkční digitální platforma Ringil pro nákladní dopravu umožňuje přehledně sledovat přepravu zásilek v reálném čase. Napoví, zda balíček bude doručen v dohodnutém termínu, a následně zjistí, zda byl skutečně včas předán adresátovi. Ringil digitalizuje operace ve všech částech přepravního procesu, usnadní kontrolu nad větším počtem rozličných systémů, stovkami e-mailů i telefonních hovorů denně. Lze ho nasadit v zásadě kdekoli. 

„Naší vizí je kompletně automatizovaná logistika, či alespoň nákladní doprava. Chceme vybudovat firmu, která tu bude desítky let a pomůže tisícům firmám digitalizovat i automatizovat procesy v logistice. Našimi největšími rivaly jsou tužka, papír, e-mail a telefon – tyto nástroje obsluhují 95 procent trhu. Nebude jednoduché je porazit, ale zvládneme to,“ říká zakladatel a CEO Ringilu André Dravecký.

Integrace funguje na bázi připojení k systémům plánování podnikových zdrojů neboli ERP systémům. Dopravci i třetí strany to mohou udělat stejně. Platforma umožňuje přidávat různé moduly. Celé rozhraní se přizpůsobuje klientovi, není třeba měnit zavedené postupy. Ringil pomůže ušetřit tisíce hodin práce a také omezit chyby, které mohou při ruční práci nastat. První verze produktu jsou již funkční, Ringil je na trhu od září 2021.

„André pochází z rodiny, která spravuje menší tuzemskou přepravní společnost. Jeho první projekt Shipvio soutěžil s německou technologickou společností Sennder o prvenství na trhu digitální nákladní přepravy. André je jednoduše předurčen v tomto odvětví dělat velké věci. Celý tým pak doplňují Miloslav Vlach a Michal Bako, kteří mají unikátní zkušenosti s budováním logistických technologických platforem,“ říká Michal Ciffra.

„Lidé z DEPO Ventures nám jasně ukázali, jak se dělají investice do startupů na západ od nás. Plánujeme další investiční kolo a věříme, že díky nim se nám podaří získat kapitál rychleji. Hodně si slibujeme také od obrovské sítě andělských investorů DEPO Angels, která nám pomůže posunout firmu dál. Zároveň mezi nimi můžeme najít zákazníky či mentory,“ říká André Dravecký.

Ringil představuje třetí investici druhého andělského fondu DEPO Ventures. Fond již investoval do firmy Blockmate, která pomocí sjednoceného API rozhraní umožňuje přístup k finančním datům z kryptoměnových účtů různých globálních služeb. A také do startupu GitGut, což je herní hlasový asistent, který s využitím umělé inteligence pomáhá hráčům e-sportových her.

Zdroj informací

DEPO VENTURES, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

11. března 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1344 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál