Příchozí z Ukrajiny získají u České spořitelny osobní účet zdarma a bez poplatku za jeho vedení

Příchozí z Ukrajiny získají u České spořitelny osobní účet zdarma a bez poplatku za jeho vedení

Vzhledem k tíživé humanitární situaci na Ukrajině a související uprchlické krizi umožňuje Česká spořitelna příchozím lidem z této země založení a vedení účtu zdarma. Osobní účet lze založit na jakékoliv pobočce Spořitelny a stačí mít u sebe cestovní pas.

Spořitelna zároveň intenzivně analyzuje dopady ukrajinské krize a připravuje další formy pomoci lidem zasaženým válečným konfliktem na Ukrajině, stejně tak pomoc firmám a průmyslu, které postihnou ekonomické dopady tohoto konfliktu.

Příchozí klienti z Ukrajiny získají osobní účet Plus bez nutnosti splňovat podmínky pro jeho vedení zdarma nebo za zvýhodněných podmínek. S účtem klienti automaticky získávají bezplatně:

  • možnost získat dvě platební karty;
  • možnost využívat účet v cizí měně;
  • digitální bankovnictví George (dostupnost bankovnictví a klientské podpory v režimu 24/7);
  • úrokovou sazbu na spořicím účtu 1,5 % do limitu 200 000 Kč;
  • možnost platit mobilním zařízením pomocí služby Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay nebo Fitbit Pay;
  • neomezený počet virtuálních karet pro placení na internetu nebo u obchodníků v kamenných obchodech.

Klienti z Ukrajiny navíc nemusí čekat na doručení platební karty (standardní doba doručení je 5-7 pracovních dnů), ale ihned si mohou v bankovnictví George vytvořit virtuální platební kartu a začít s ní platit na internetu nebo si ji nahrát do mobilní peněženky (např. Google Pay či Apple Pay) a mít možnost s ní platit v obchodech, stejně tak vybírat hotovost z bezkontaktních bankomatů.

Česká spořitelna již minulý víkend zrušila poplatky za veškeré platby individuálních i firemních klientů z/do ukrajinských bank, stejně tak poplatky za výběr ukrajinskými platebními kartami z bankomatů České spořitelny.

Nadace České spořitelny před pár dny darovala 10 milionů korun na sbírková konta organizací Charita Česká republika a Člověk v tísni a věnovala dalších 5 milionů korun na sbírku Paměť národa. Právě s neziskovou organizací Post Bellum / Paměť národa spustila Spořitelna kampaň, která vyzývá k finanční podpoře Ukrajiny na Ukrajina.pametnaroda.cz. Sbírková kampaň podpořená televizním spotem „Dnes jsme #silnější, dnes pomáháme“, poběží celý březen místo dosud naplánovaných reklamních kampaní v televizi a on-line médiích.

„V rámci okamžité pomoci jsme podpořili 10 miliony korun sbírky Člověka v tísni a Charity České republiky, nyní posíláme další finanční podporu e výši 5 milionů korun na sbírku Paměti národa. Jsme také v kontaktu s organizacemi, mapujeme s nimi situaci a jednáme o tom, jak podpořit ukrajinské rodiny a hlavně jejich děti v integraci do společnosti a přístupu ke vzdělání v České republice,“ říká Dana Petrova, ředitelka Nadace České spořitelny.  

Zdroj informací

Česká spořitelna, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

7. března 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.0768 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál