Ekospol bude prodávat nové byty i Rusům, kteří dobrovolně odsoudí invazi na Ukrajinu

Ekospol bude prodávat nové byty i Rusům, kteří dobrovolně odsoudí invazi na Ukrajinu

Ekospol odsuzuje nevyprovokovanou ruskou invazi na území demokratického státu a plně podporuje Ukrajinu. Byty bude i nadále prodávat všem zájemcům včetně Rusů, kteří dobrovolně odsoudí ruskou agresi vůči Ukrajině.

„Ruská invaze na Ukrajinu, kvůli které každý den umírá mnoho civilistů, je neospravedlnitelná a musí co nejdříve skončit. Samozřejmým úkolem demokratického světa je pomoci všem uprchlíkům z válečných zón a snaha o co nejrychlejší ukončení konfliktu. Ekonomické sankce mířící na Rusko a jeho vedení s cílem co nejdříve ukončit válku, jsou zcela na místě. Neznamená to ale, že odhodíme všechny demokratické principy a začneme s kolektivním trestáním. Zdaleka ne všichni Rusové s agresí vůči Ukrajině souhlasí,“ zdůrazňuje generální ředitel a předseda představenstva developerské společnosti Ekospol Evžen Korec.

Byty ruským zájemcům proto bude Ekospol prodávat i nadále, ale pouze v případě, že se dobrovolně distancují od neomluvitelné válečné agrese Ruska vůči suverénní Ukrajině. „Nechceme poškodit ty Rusy, kteří s ní nemají nic společného. V Česku žije mnoho Rusů, kteří s agresivní politikou ruského vedení nesouhlasí. Mnozí z nich k nám před ruským režimem naopak utekli. Takoví Rusové jsou u nás i nadále vítáni a není důvod je jakkoliv diskriminovat. Nediskriminujme klienty jen podle jejich národnosti,“ doplňuje Korec.

Pomoc ukrajinským uprchlíkům už nabídla ZOO Tábor, kterou Ekospol sponzoruje. Táborská zoologická zahrada je pro všechny uprchlíky z Ukrajiny otevřená za symbolické vstupné jednu korunu. Zoo se tím připojila ke snaze vyplnit válečným uprchlíkům volný čas a pomoci jim alespoň na chvíli zapomenout na hrůzy, které se ději v jejich domovině. Pro symbolické vstupné stačí u pokladny předložit platný ukrajinský pas či občanský průkaz.

Zájemci o pomoc Ukrajině mohou přispívat na oficiální účet zřízený Ukrajinskou ambasádou v ČR pro nákup obranného materiálu - 304452700/0300. Více informací lze nalézt zde.

Zdroj informací

EKOSPOL a.s. a NejBusiness.cz

Datum

7. března 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.3024 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál