Skupina VELUX přerušuje po Ukrajině veškerý provoz také v Rusku a Bělorusku

Skupina VELUX přerušuje po Ukrajině veškerý provoz také v Rusku a Bělorusku

Ke dni 28. února skupina VELUX pozastavila veškerý svůj provoz v Rusku a Bělorusku. Tento krok přišel čtyři dny poté, co byly aktivity skupiny pozastaveny na Ukrajině.

Veškerý provoz v Rusku a Bělorusku je až do odvolání pozastaven. Jedná se o přerušení všech procesů přijímání, doručování a servisování objednávek. IT systémy jsou nyní uvedeny mimo provoz, veškeré finanční transakce mezi skupinou VELUX a jmenovanými zeměmi byly pozastaveny a zaměstnanci zůstávají mimo pracovní proces.

„Rozhodli jsme se, že nejlepším postupem skupiny je pozastavení veškerých našich operací v Rusku a Bělorusku, a to až do odvolání. Domníváme se, že vzhledem k současné situaci zde nemůžeme a ani bychom neměli pokračovat v provozu. Mrzí nás, že toto rozhodnutí bude mít obrovský dopad na naše loajální zaměstnance na obou dvou trzích,“ řekl David Briggs, výkonný ředitel skupiny VELUX.

Pozastavení aktivit na Ukrajině

S ohledem na vážnost situace na Ukrajině skupina VELUX od 24. února pozastavila veškeré své aktivity na území tohoto státu, všichni zaměstnanci tak zůstávají mimo pracovní proces.

„Je to skutečně smutná a nešťastná situace, máme vážné obavy o naše kolegy i obchodní partnery na Ukrajině,“ říká David Briggs. „S kolegy jsme v neustálém kontaktu a uděláme vše pro to, abychom je v této nelehké situaci podpořili.“

Fakta:

VELUX Rusko

- zastoupení na trhu od roku 1991
- 66 zaměstnanců

VELUX Bělorusko

- zastoupení na trhu od roku 2002
- 6 zaměstnanců

VELUX Ukrajina

- zastoupení na trhu od roku 2001
- 23 zaměstnanců

Zdroj informací

VELUX Česká republika, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

6. března 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.3843 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál