JRD Group rozšířila své aktivity v Maďarsku

JRD Group rozšířila své aktivity v Maďarsku

Skupina JRD, která působí v řadě udržitelných oborů, pod svou značkou zastřešuje pět divizí (JRD Development, JRD Plazma, JRD Energo, JRD Land a JRD Invest). Dominantní postavení v ní zaujímá JRD Development, jež vloni prodala 157 bytů, 5 komerčních prostor a 11 pozemků v hodnotě 1,054 mld. Kč. Úspěšně se rozvíjely také energetické divize: JRD Energo (s celkovými tržbami 308 mil. Kč) mj. navýšila instalovanou kapacitu svých fotovoltaických elektráren v Maďarsku z 12 na 30 MWp a JRD Plazma uvedla do provozu nový prototyp reaktoru pro plazmové zplyňování. Výrazně posílila divize JRD Land (s celkovými prodeji 143,5 mil. Kč), která má do roku 2025 v plánu předat JRD Development stavební parcely v hodnotě 3,2 mld. Kč pro výstavbu projektů v celkové hodnotě až 20 mld. Kč.

„V Evropě všeobecně roste zájem o udržitelnou výstavbu, výrobu čisté energie, vývoj moderních technologií a ekologické zpracování odpadu. Novým trendem se navíc stává výrazný zájem investorů o společensky odpovědné (tzv. ESG) investování. Do popředí se tak dostávají právě ta odvětví, která pokrývají jednotlivé divize JRD Group. I přes překážky na naší cestě, jimiž jsou např. pomalé povolování výstavby či rostoucí ceny materiálů a prací, věříme, že má jejich rozvoj a podpora smysl. Dobré hospodářské výsledky, kterých jsme dosáhli v minulém roce, jsou totiž jen základem, jež nám pomůže dále růst a přispívat k ochraně životního prostředí, větší energetické soběstačnosti a rozvoji udržitelné společnosti,“ uvádí Jan Řežáb, majitel a zakladatel skupiny JRD.

JRD Development: výstavba zdravého a ekologického bydlení

Portfolio divize JRD Development aktuálně tvoří 5 rezidenčních projektů (Green Port Strašnice, Rezidence Michelangelova, Bohdalecké kvarteto, Císařská vinice a Vital Kamýk) s celkem 532 byty a 7 vilami. Ty doplňuje Rezidence Silver Port se 70 byty, které developer prodává pro investora Rezidence Na Palouku, a administrativní budova Viadukt Anděl.

„Mnohem více projektů zdravého a zeleného bydlení (např. v Praze 4, 5, 7, 9, 12 či 15) máme aktuálně v přípravě: v celkovém součtu se jedná o přibližně 1 500 bytů ve výrobě a výstavbě. Dále se věnujeme rozsáhlým akvizicím stavebních pozemků a větších územních celků. V loňském roce jsme zasmluvnili 10 ha pozemků, jejichž součástí je i území o výměře 4,7 ha, kde plánujeme v budoucnu realizovat rezidenční čtvrť s cca 1300 byty. V letošním roce se chystáme nakoupit až 11,5 ha území v celkové hodnotě 4,5 mld. Kč. V příštích letech máme navíc v plánu vstup do segmentu horských rekreačních nemovitostí, expanzi mimo pražský trh a dosáhnutí celkového obratu 3 mld. Kč,“ vypočítává Jan Řežáb.

JRD Plazma: efektivní a ekologické zpracování odpadu

Divizi JRD Plazma představuje společnost Millenium Technologies, která se zaměřuje na plazmové zplyňování a vitrifikaci odpadu. Produktem tohoto efektivního, environmentálně šetrného a zcela bezpečného procesu je syntézní plyn a sklovitá struska, jež jsou druhotně použitelné jako energetický zdroj, respektive stavební materiál. Firma provozuje vědecko-technický park v Dubé, kde nedávno uvedla do fáze reálného provozního testování plazmový reaktor třetí generace (R3). Tato fáze ověřuje všechny technické parametry, fungování v ostrém provozu a detaily potřebné k finalizaci reaktoru čtvrté generace (R4), který je již určený k uvedení na trh. „V minulém roce jsme dokončili výstavbu haly pro nový reaktor R4, jehož velikost již zcela koresponduje s předpokládaným komerčním produktem. Dále jsme obhájili grant Ministerstva průmyslu a obchodu pro návrh a výrobu mobilní jednotky Microplasma, na které můžeme provádět materiálové zkoušky. V letošním roce dokončíme reaktor R4, na němž následně zahájíme testování a simulaci provozu: získané poznatky využijeme pro jeho „doladění“ před uvedením na trh. Tato technologie je moderní a potřebnou alternativou ke klasickým metodám nakládání s odpadem, jehož objem každoročně narůstá. Dokáže účinně likvidovat například nebezpečné průmyslové a nemocniční odpady, popílek či čistírenské kaly,“ říká Miroslav Trybuček, výkonný ředitel Millenium Technologies.

JRD Energo: projekty moderní energetiky a udržitelná řešení pro bytové domy

Divize JRD Energo, která se primárně zabývá přípravou, realizací a provozem projektů moderní šetrné energetiky, zaznamenala v loňském roce celkové tržby 308 mil. Kč. Mezi její nejvýznamnější projekty patřilo zprovoznění dvou fotovoltaických parků o výkonu 18 MWp u obcí Komló a Mánfa na jihu Maďarska, čímž navýšila instalovanou kapacitu svých zdejších fotovoltaických elektráren z 12 na 30 MWp. JRD Energo dále spravuje například druhý největší český větrný park ve Václavicích v Libereckém kraji s instalovanou kapacitou 26 MWp, vyrábějící až 69 000 MWh elektrické energie ročně. V letošním roce má v plánu navýšit své tržby o 35 % a překročit tak hranici 400 mil. Kč.

JRD Land: portfolio pozemků pro environmentálně šetrnou výstavbu

Divize JRD Land funguje pro potřeby JRD Group a privátních či institucionálních klientů. Mezi její hlavní cíle patří zhodnocování vložených pozemků nebo akvizice nových pozemků pro budoucí udržitelnou developerskou výstavbu. Divize v minulém roce významně personálně posílila a nyní rozvíjí pozemky v tržní hodnotě přibližně 700 mil. Kč a získává další území. Jejím cílem je do tří let předat JRD Development stavební parcely v hodnotě 3,2 mld. Kč pro výstavbu projektů v celkové hodnotě až 20 mld. Kč.

JRD Invest: investice do environmentálně šetrných nemovitostí

Divize JRD Invest je nová divize JRD Group, která se věnuje akvizicím a správě výnosových nemovitostí ve spolupráci s privátními a institucionálními investory. Její portfolio se skládá zejména z nemovitostí určených k nájemnímu bydlení, jež realizuje JRD Development, a částečně také z kancelářských a maloobchodních prostor. Cílem této divize je spravovat do roku 2030 portfolio nemovitostí v tržní hodnotě 5 mld. Kč.

Zdroj informací

JRD Group a.s. a NejBusiness.cz

Datum

6. března 2022

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

Reklama

Page generated in 1.3345 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál