PYTLOUN HOTELS přestala ubytovávat hosty z Ruska a Běloruska a připravuje a nabízí volné kapacity pro ubytování uprchlíků z Ukrajiny

PYTLOUN HOTELS přestala ubytovávat hosty z Ruska a Běloruska a připravuje a nabízí volné kapacity pro ubytování uprchlíků z Ukrajiny

Česká hotelová síť PYTLOUN HOTELS (PH), která v současné době provozuje čtrnáct designových, tradičních i apartmánových hotelů v ČR, oznámila, že v reakci na pokračující ruskou agresi na Ukrajině přestala s okamžitou platností ve svých hotelech ubytovávat hosty z Ruska a Běloruska a vyzývá i další hotely a penziony v ČR včetně Asociace hotelů a restaurací ČR, aby se k této iniciativě připojili. Součástí reakce na vojenskou agresi, kterou Rusko rozpoutalo na Ukrajině, je také bojkot veškerého ruského a běloruského zboží a surovin v síti PH.

„Nikdo z nás by neměl nečinně přihlížet tomu co se nyní děje na Ukrajině a toto je jedna z možností, jak se proti ruskému násilí bránit a jak vyjádřit naši podporu Ukrajině. Chceme vyslat jasný signál občanům Ruska a Běloruska, že dokud neskončí nesmyslná vojenská agrese proti svobodné a svrchované Ukrajině, mají u nás dveře zavřené,“ říká Lukáš Pytloun, generální ředitel a majitel sítě PYTLOUN HOTELS.

Síť PH se také snaží pomoci uprchlíkům z válkou těžce zkoušené Ukrajiny, pro které nabízí a připravuje ubytování. První rodiny jsou již zdarma ubytovány v Grand Hotelu Imperial v Liberci a Pytloun Hotelu Liberec. Příjezd dalších rodin a běženců se očekává. „Další volné kapacity pro ubytování uprchlíků z Ukrajiny jsme schopni v horizontu 2-3 týdnů upravit a připravit k nastěhování také v Penzionu Union v Harrachově a v bývalém Wolkerově sanatoriu (Lesní vile) v Harcově,“ říká Lukáš Pytloun. 

Lukáš Pytloun: "Je nám líto ruských a běloruských občanů, kteří nesouhlasí s invazí Rusů na Ukrajinu, nicméně tímto prohlášením vyjadřujeme náš nesouhlas s okupací a chceme, aby ruští občané vytvořili tlak na prezidenta Putina, aby jeho vojska co nejrychleji opustila Ukrajinu. Ostatní sankce EU a dalších zemí také směřují na obyvatele celé země.

Není to ale diskriminační?

Myslíte si, že sankce uvalené na Rusko nejsou diskriminační? Každá sankce je diskriminační. Ja si neumím představit, ze poskytnu ubytování ukrajinským uprchlíkům, kteří jsou v naprosto šílené situaci a zároveň ubytovávám ve stejném hotelu Rusa sympatizujícího s napadením Ukrajiny. Předcházíme tím i případným konfliktům. Chápu, že ne každý Rus souhlasí s prezidentem Putinem. Musí ale tedy přeci něco udělat a nenechat zabíjet nevinné lidi, alespoň vyjádřit protest. Když nám nějaký člověk řekne, že s invazí nesouhlasí, budu mu věřit, a bude to legitimní důvod jej ubytovat, stejně jako Rusa/Bělorusa, který před tímto režimem utíká nebo je pronásledovaný za své politické smyslení.

Jsem člověk a jako člověk budu v jednotlivých případech jednat. Já chci pomáhat.

Je to tedy plosne ?

Dokážu si představit jednotlivé případy, ale zatím jsem se s ním nesetkal a budeme to řešit v případ od případu. Pokud to bude takto prezentováno, posoudíme to."

Zdroj informací

PYTLOUN HOTELS a NejBusiness.cz

Datum

4. března 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.0932 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál