Central Group zastavuje prodej bytů Rusům a nabízí pomoc pro Ukrajinu

Central Group zastavuje prodej bytů Rusům a nabízí pomoc pro Ukrajinu

Největší český rezidenční stavitel Central Group rozhodl, že nebude prodávat své byty občanům Ruska a Běloruska, kteří neodmítnou agresivní a barbarský postup svých států vůči Ukrajině. Zároveň Central Group prostřednictvím Nadačního fondu pro zdraví dětí podpoří bezplatnou zdravotní péči o ženy a děti z Ukrajiny. A také nabízí k bezplatnému využití svůj administrativní komplex v Praze pro pomoc uprchlíkům.

Obecně platí, že politika do byznysu nepatří. Pokud však barbarská politika vedení Ruska a Běloruska vyvolala válku a utrpení pro miliony lidí, tak byznys musí v rámci svých možností reagovat. Proto se Central Group rozhodl k bezprecedentnímu kroku, kterým je až do odvolání zastavení nabídky a prodeje bytů ve všech svých projektech občanům Ruska a Běloruska. Výjimku mohou mít pouze ti, kteří se písemně distancují od politiky svých vlád vůči Ukrajině.

Odmítnutí agrese je důležitější než zisk

„Toto rozhodnutí bude mít pro nás samozřejmě výrazné finanční dopady, protože v projektech nás i všech ostatních developerů v Praze tvoří Rusové nezanedbatelné procento kupujících. Ale důležitější než zisk, je v této krizové době vyjádřit jasné odmítnutí agresivní válečné politiky, která ohrožuje samotnou podstatu naší západní civilizace,“ říká zakladatel a šéf Central Group Dušan Kunovský.

Central Group na trhu působí již 28 let a za tu dobu společnost postavila v Praze nové bydlení pro více než 40 tisíc lidí. Veškeré vydělané prostředky firma investuje do dalšího rozvoje a nečerpá žádné úvěry. Každoročně platí českému státu stamilionové částky na daních a mnoha desítkami milionů každý rok také přispívá na obecně prospěšné účely a realizaci veřejných staveb.

20 milionů Ústavu pro péči o matku a dítě

Central Group již 15 let pomáhá Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze 4 – Podolí. Společnost založila a je hlavním sponzorem Nadačního fondu pro zdraví dětí a jeho prostřednictvím již přispěla na různé lékařské programy tohoto specializovaného zdravotnického zařízení téměř 20 milionů korun.

„Jsem moc rád, že jsme s vedením Ústavu pro péči o matku a dítě domluvili speciální program péče o těhotné ženy a novorozence z Ukrajiny. Náš celý letošní příspěvek bude směřován na tento program a moc děkuji vedení nemocnice v Podolí za maximální vstřícnost a nasazení,“ dodává Kunovský.

Asistenční centrum pro uprchlíky z Ukrajiny

Z Ukrajiny k nám proudí výrazná uprchlická vlna, která může v blízké době zcela nekontrolovatelně narůstat. Central Group bohužel nemá v současné době k dispozici dokončené volné byty, které by pro dočasné ubytování uprchlíků mohl nabídnout. Všech zhruba 600 bytů v sedmi lokalitách po celé Praze, které má nyní v nabídce, je teprve ve stádiu výstavby. Dokončené byty jsou vyprodány a nové se kvůli extrémně složitému povolování do nabídky dostávají jen velmi pomalu.

Co je však schopen Central Group okamžitě nabídnout, je komplex tří komerčních budov ve Vysočanech v Praze 9, a to přímo u stanice metra. Jedná se o dřívější komplex Komerční banky, který firma čerstvě koupila jako investici na pronájem s budoucím využitím pro bytovou výstavbu. Nyní jsou tyto nemovitosti volné a prakticky okamžitě k dispozici pro velmi variabilní využití, například pro zřízení velkého asistenčního centra pro uprchlíky. A mohly by tak pomoci v současné krizové situaci.Tento administrativní komplex má vnitřní plochu zhruba 12 tisíc metrů čtverečních, která je členěna do mnoha různých sekcí od malých místností až po velké sály. Jedná se o nebytové prostory, takže pro ubytování nejsou vhodné, ale nouzové zázemí by uprchlíkům mohly poskytnout.

„Tento náš administrativní komplex jsme nyní nabídli k okamžitému využití veřejným institucím i zavedeným nevládním organizacím, které řeší současnou uprchlickou vlnu. Nyní probíhají intenzívní jednání o jeho nejvhodnějším využití. Komplex jsme připraveni poskytnout zcela bezplatně, a navíc dalšími milionovými částkami přispívat na jeho provoz při řešení současné uprchlické krize,“ potvrzuje šéf Central Group Kunovský.

Zdroj informací

CENTRAL GROUP a.s. a NejBusiness.cz

Datum

4. března 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

Reklama

Page generated in 1.2598 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál