BASF daruje Ukrajině 1 milion eur na humanitární pomoc

BASF daruje Ukrajině 1 milion eur na humanitární pomoc

Útok na Ukrajinu, který nařídila ruská vláda, vyvolal eskalaci násilí, jímž trpí civilní obyvatelstvo. Statisíce lidí jsou na útěku. Skupina BASF daruje na humanitární pomoc na Ukrajině 1 milion eur. Částka okamžitě poputuje Německému červenému kříži, jenž v regionu již několik dní neúnavně působí.

„Na Ukrajině zuří válka a utrpení civilního obyvatelstva je nesmírné. Místním lidem chceme pomoci, a proto jsme se rychle rozhodli pro tento krok,“ říká Martin Brudermüller, předseda představenstva BASF.

Německý červený kříž na Ukrajině podporuje svou sesterskou organizaci, kterou je Ukrajinský červený kříž. Spolupráci s partnerskými organizacemi koordinuje přímo v Kyjevě odborník z Německého červeného kříže. Německý červený kříž mimo jiné poskytne lidem na Ukrajině i uprchlíkům mířícím do sousedních zemí nezbytné věci, jako jsou jídlo, oblečení, hygienické potřeby či komunikační zařízení, ale také psychosociální podporu.

Mnoho zaměstnanců BASF po celém světě dalo rovněž najevo svou ochotu a vůli přispět. Místní zastoupení BASF proto zorganizovala zaměstnanecké sbírky a zavázala se vybranou částku zdvojnásobit.

Sbírku pořádá i česká BASF. „Naše myšlenky jsou s obyvateli Ukrajiny a připojujeme se ke všem, kdo volají po míru. Výtěžek sbírky je určen na humanitární pomoc. Sbírku uzavřeme ve středu a prostředky vzápětí předáme na konto SOS Ukrajina organizace Člověk v tísni,“ upřesňuje Filip Dvořák, generální ředitel společnosti BASF spol. s r.o. v České republice.

Týmy BASF v pobaltských zemích, Polsku, Rumunsku, Maďarsku a na Slovensku se zároveň připravují na zajištění ubytování a přepravy ukrajinských zaměstnanců, kteří mohou překročit hranice, i jejich rodin.

Zdroj informací

BASF, spol. s r.o. a NejBusiness.cz

Datum

3. března 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.7245 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál