V březnu bude zahájen třetí ročník UNIque law

V březnu bude zahájen třetí ročník UNIque law

Ve čtvrtek 3. března 2022 bude zahájen již třetí ročník unikátního vzdělávacího projektu UNIque law. Série webinářů pro zájemce nejen z řad studentů právnických fakult se tentokrát zaměří i na aktuálnější témata, jako je digitalizace státní správy nebo právní aspekty evropského ekologického balíčku New Green Deal. I třetí ročník bude probíhat pod organizační záštitou jedné z největších československých advokátních kanceláří Rowan Legal, která se na jeho přípravě podílí s kolegy z firem PRK a tdpA. Na účastníky čeká celkem desítka nezpoplatněných webinářů, z nichž se některých zhostí přímo i partneři organizátorských kanceláří.

Třetí ročník UNIque law bude zahájen ve čtvrtek 3. března 2022 webinářem pod vedením Josefa Donáta, partnera organizátorské advokátní kanceláře Rowan Legal. S posluchači bude v jeho rámci hovořit o aktuálních posunech a trendech na poli digitalizace státní správy a projektu bankovní identity. Po něm bude s týdenní frekvencí navazovat dalších 9 samostatných seminářů.

Mezi přednášejícími figurují i partneři dalších spoluorganizátorských advokátních kanceláří. Na Josefa Donáta hned 10. března naváže Jan Staněk z tdpA se seminářem zaměřeným na právní aspekty související s profesionálním výkonem sportu. Robert Němec z PRK se 24. března s posluchači podělí o své profesní zkušenosti z oblasti fúzí a akvizic (M&A). Velká část seminářů bude zaměřena zejména na praktická témata z oblasti veřejného i soukromého procesního práva. Stranou ale nezůstanou ani aktuální témata – například právní aspekty implementace evropského klimatického plánu New Green Deal na národní i nadnárodní úrovni.

„UNIque law startovalo jako projekt, který měl pomoci českému vzdělávacímu systému a nabídnout studentům alternativu, jak na sobě pracovat i v komplikované době. Situace samozřejmě není zdaleka tak kritická, nicméně jsme se s kolegy z PRK a tdpA rozhodli, že budeme na projektu dál pracovat. Motivoval nás k tomu konstantní zájem o naše webináře, ve kterých se i letos snažíme být co nejvíce praktičtí a zaměřovat se na oblasti práva, na které v rámci studia na fakultách nezbývá tolik prostoru. Proč přestávat s něčím, co dobře funguje a těší se zájmu?“ říká před začátkem třetího turnusu Martin Janoušek, partner v advokátní kanceláři Rowan Legal.

V rámci druhého ročníku autoři projektu představili novinku v podobě tzv. klauzurních seminářů. Ty byly koncipovány jako specifické case studies a odborníci advokátních kanceláří během nich návodně vysvětlovali, jak řešit složité právní případy. Tento formát si posluchači velmi rychle oblíbili, přičemž dva klauzurní semináře zaznamenaly vůbec nejvyšší počty přihlášených. I ve třetím ročníku proto organizátoři přichází s novinkou.

Tou je tentokrát tzv. hiring webinář. Ten má být zaměřen čistě prakticky – v první řadě má studentům a koncipientům názorně ukázat, jak vypadá každodenní chod velké advokátní kanceláře. Od klasických webinářů se bude lišit i formátově. Kromě partnerů Rowan Legal se jej zúčastní i řadoví advokáti a v kanceláři aktuálně zaměstnaní studenti a koncipienti, kteří se s posluchači podělí o své dosavadní profesní i osobní zkušenosti. Z toho důvodu je webinář určen zejména těm, kdo o práci v advokacii vážně uvažují.

První ročník vzdělávacího projektu UNIque law vznikl původně jako reakce na první vlnu pandemie covid-19, která nevídaným způsobem omezila provoz českých vysokých škol. Hlavní myšlenkou autorů projektu bylo studentům nabídnout možnost sebevzdělávání nad rámec distanční výuky zajišťované tuzemskými právnickými fakultami. Webinářů se ovšem mohl i tehdy zúčastnit kdokoliv, kdo se o diskutované problematice chtěl dozvědět více. V roce 2020 získalo UNIque law i prestižní ocenění v rámci Právnické firmy roku 2000, a to v kategorii Pro Bono / CSR.

Zdroj informací

ROWAN LEGAL, advokátní kancelář s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

2. března 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

5. července 2024

Výroba vozidel v Česku nadále roste

V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...

30. června 2024

Největší fotovoltaický střešní projekt v Česku: V CTParku Bor na Plzeňku

Přední evropská developerská společnost CTP vybudovala bez využití finanční dotace dosud nejrozsáhlejší...

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

Reklama

Page generated in 1.7848 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál