V březnu bude zahájen třetí ročník UNIque law

V březnu bude zahájen třetí ročník UNIque law

Ve čtvrtek 3. března 2022 bude zahájen již třetí ročník unikátního vzdělávacího projektu UNIque law. Série webinářů pro zájemce nejen z řad studentů právnických fakult se tentokrát zaměří i na aktuálnější témata, jako je digitalizace státní správy nebo právní aspekty evropského ekologického balíčku New Green Deal. I třetí ročník bude probíhat pod organizační záštitou jedné z největších československých advokátních kanceláří Rowan Legal, která se na jeho přípravě podílí s kolegy z firem PRK a tdpA. Na účastníky čeká celkem desítka nezpoplatněných webinářů, z nichž se některých zhostí přímo i partneři organizátorských kanceláří.

Třetí ročník UNIque law bude zahájen ve čtvrtek 3. března 2022 webinářem pod vedením Josefa Donáta, partnera organizátorské advokátní kanceláře Rowan Legal. S posluchači bude v jeho rámci hovořit o aktuálních posunech a trendech na poli digitalizace státní správy a projektu bankovní identity. Po něm bude s týdenní frekvencí navazovat dalších 9 samostatných seminářů.

Mezi přednášejícími figurují i partneři dalších spoluorganizátorských advokátních kanceláří. Na Josefa Donáta hned 10. března naváže Jan Staněk z tdpA se seminářem zaměřeným na právní aspekty související s profesionálním výkonem sportu. Robert Němec z PRK se 24. března s posluchači podělí o své profesní zkušenosti z oblasti fúzí a akvizic (M&A). Velká část seminářů bude zaměřena zejména na praktická témata z oblasti veřejného i soukromého procesního práva. Stranou ale nezůstanou ani aktuální témata – například právní aspekty implementace evropského klimatického plánu New Green Deal na národní i nadnárodní úrovni.

„UNIque law startovalo jako projekt, který měl pomoci českému vzdělávacímu systému a nabídnout studentům alternativu, jak na sobě pracovat i v komplikované době. Situace samozřejmě není zdaleka tak kritická, nicméně jsme se s kolegy z PRK a tdpA rozhodli, že budeme na projektu dál pracovat. Motivoval nás k tomu konstantní zájem o naše webináře, ve kterých se i letos snažíme být co nejvíce praktičtí a zaměřovat se na oblasti práva, na které v rámci studia na fakultách nezbývá tolik prostoru. Proč přestávat s něčím, co dobře funguje a těší se zájmu?“ říká před začátkem třetího turnusu Martin Janoušek, partner v advokátní kanceláři Rowan Legal.

V rámci druhého ročníku autoři projektu představili novinku v podobě tzv. klauzurních seminářů. Ty byly koncipovány jako specifické case studies a odborníci advokátních kanceláří během nich návodně vysvětlovali, jak řešit složité právní případy. Tento formát si posluchači velmi rychle oblíbili, přičemž dva klauzurní semináře zaznamenaly vůbec nejvyšší počty přihlášených. I ve třetím ročníku proto organizátoři přichází s novinkou.

Tou je tentokrát tzv. hiring webinář. Ten má být zaměřen čistě prakticky – v první řadě má studentům a koncipientům názorně ukázat, jak vypadá každodenní chod velké advokátní kanceláře. Od klasických webinářů se bude lišit i formátově. Kromě partnerů Rowan Legal se jej zúčastní i řadoví advokáti a v kanceláři aktuálně zaměstnaní studenti a koncipienti, kteří se s posluchači podělí o své dosavadní profesní i osobní zkušenosti. Z toho důvodu je webinář určen zejména těm, kdo o práci v advokacii vážně uvažují.

První ročník vzdělávacího projektu UNIque law vznikl původně jako reakce na první vlnu pandemie covid-19, která nevídaným způsobem omezila provoz českých vysokých škol. Hlavní myšlenkou autorů projektu bylo studentům nabídnout možnost sebevzdělávání nad rámec distanční výuky zajišťované tuzemskými právnickými fakultami. Webinářů se ovšem mohl i tehdy zúčastnit kdokoliv, kdo se o diskutované problematice chtěl dozvědět více. V roce 2020 získalo UNIque law i prestižní ocenění v rámci Právnické firmy roku 2000, a to v kategorii Pro Bono / CSR.

Zdroj informací

ROWAN LEGAL, advokátní kancelář s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

2. března 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.5542 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál