Humanitární organizace získají desítky tisíc přednabitých SIM karet

Humanitární organizace získají desítky tisíc přednabitých SIM karet

Společnost O2 pokračuje v pomoci lidem, kteří míří z Ukrajiny do Česka. Tempo a objem pomoci postupně roste v souvislosti s událostmi a aktuální situací, kterou neustále sledujeme. K organizacím, které v České republice koordinují pomoc lidem přijíždějícím z Ukrajiny, už od soboty míří tisíce předplacených SIM karet. A další se chystají. Ty jsou určeny jak pro volání a SMS, tak čistě pro připojení k internetu. Právě data jsou v tuto chvíli ke spojení s rodinami, které zůstaly na Ukrajině nebo jsou na útěku do jiných zemí, zcela zásadní.

Ve spolupráci s dodavatelem příslušenství Fixed připravuje aktuálně společnost O2 k odeslání také stovky kusů příslušenství k mobilním telefonům. Především jde o powerbanky a nabíječky, které dle humanitárních organizací v krizových oblastech chybí. S distribucí pomoci válečným uprchlíkům pomáhají O2 nejrůznější organizace, uprchlické tábory i centra pomoci v jednotlivých městech. Díky tomu je pomoc efektivní, rychlá, a především cílená podle aktuálních potřeb přijíždějících uprchlíků.

Již v minulém týdnu společnost O2 v reakci na aktuální situaci učinila několik zásadních kroků. Symbolicky přesunula Ukrajinu do zóny EU, a to jak z pohledu roamingu, tak z pohledu mezinárodního volání. V rámci O2 TV pak kvůli oprávněné obavě z šíření válečné rétoriky ukončila vysílání ruské veřejnoprávní stanice Pervyj kanal.

Až do pátku také běží finanční sbírka mezi zaměstnanci, jejíž výtěžek poté Nadace O2 zdvojnásobí a pošle na pomoc Ukrajině.

Další kroky a možnosti pomoci O2 dále vyhodnocuje a postupně s tím, jak se bude situace vyvíjet, je bude postupně rozšiřovat nebo upravovat v návaznosti na požadavky pomáhajících a humanitárních organizací.

Zdroj informací

O2 Czech Republic a.s. a NejBusiness.cz

Datum

1. března 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2071 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál