Flowpay nabízí pohled do budoucnosti bankovních služeb

Flowpay nabízí pohled do budoucnosti bankovních služeb

České firmy Inventoro a Flowpay propojily výsledky vývoje vlastního software pro práci s daty. Nyní dokáží pomoci firmám s nastavením optimální skladby a množství zásob a následně pro ně zajistit financování na míru.

V minulém roce vstoupil na trh nový fintech startup Flowpay.io, který poskytuje malým a středním podnikům chytré financování založené na novém, zcela odlišném modelu hodnocení rizika. Flowpay.io využívá dat spolupracujících platforem, jako je například Inventoro.com, aby zhodnotilo bonitu svých klientů na základě operativních dat v reálném čase.

Právě partnerství s Inventoro se ukazuje být pro spoustu klientů velmi zajímavým benefitem. Všechny společnosti se snaží o to, mít na skladě ideální skladbu a množství zásob. To znamená ty položky, které jsou zákazníky žádané a mít je v takovém množství, aby komfortně pokryly zájem zákazníků. Na druhou stranu však nemohou mít zásob příliš mnoho, aby nevázaly provozní kapitál. Současně je důležité se vyvarovat zboží, které zákazníci nekupují a ze kterého se časem stanou tzv. mrtvé zásoby. Podle průzkumu, který zveřejnila analytická společnost IHL Group ztrácejí maloobchodníci na celém světě ročně ohromujících 1,75 miliard dolarů kvůli nákladům na přezásobení, výprodej nadbytečných zásob, nebo vracení neprodaného zboží dodavateli.

Nejedná se však pouze o finanční ztráty obchodníků. S přezásobením je spojena i nezanebatelná zátěž životního prostředí, neboť zboží je třeba vyrobit, přepravit, skladovat, neprodané opět přepravit, prodat či zlikvidovat. A to nehovoříme o surovinách pro pro výrobu zboží.

Řešení problematiky optimálních zásob přináší díky svému unikátnímu know-how právě Inventoro. S pomocí anonymizovaných dat a vlastního software dokáže generovat údaje o budoucí poptávce a tím také o optimálních zásobách pro dané období.

V ten okamžik přichází otázka, jak nejlépe tyto zásoby financovat. To je úkol pro Flowpay, které s pomocí poskytnutých dat a software z vlastního vývoje zhodnotí danou společnost a sestaví její hodnocení. Firemní rating od Flowpay však nevychází z výkazů a jiných dokumentů z minulých období, jako je tomu u tradiční finančních ústavů. Flowpay pracuje s aktuálními daty a hodnotí tedy současnou situaci financované firmy. To umožňuje poskytovat služby i společnostem, u nichž banky s pomocí tradičního provedení ratingu nemohou získat hodnocení, které by reflektovalo stav společnosti v daném okamžiku. Díky online prostředí pracuje Flowpay nesrovnatelně rychleji a dokáže společně s Inventoro zjistit reálné potřeby firmy a zajistit pro ně relevantní financování. Vedení společnosti může pak ušetřený čas i kapitál věnovat rozvoji firmy, případně jiným oblastem jejich podnikání.

"V Econea.cz jsme Flowpay využili na vykrytí krátkodobé cash-flow situace o Vánocích. Nadchla mě jednoduchost celého procesu a v podstatě na pár kliknutí byly peníze na účtu. Vše bylo jasné a transparentní. Skvělý přístup v případě našich všetečných dotazů :-) Pokud bude třeba, určitě znovu využijeme.", říká Martin Mates, Spoluzakladatel a CEO e-shopu Econea.

Zdroj informací

FLOWPAY s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

21. února 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1272 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál