DOMOPLAN v roce 2021

DOMOPLAN v roce 2021

Rok 2021 byl pro developerskou a investiční společnost DOMOPLAN klíčový. Během loňského roku se rozběhly práce na rezidenčních projektech v investičním objemu 5,5 miliardy korun. DOMOPLAN navíc rozšířil své aktivity do Středočeského kraje, kde postaví novou rezidenční čtvrť, a celkově na trhu nabídne na 700 nových bytů. Ke konci roku oznámil developer expanzi do Chorvatska a Srbska, kde počítá s výstavbou rezidenčních bytů a prázdninových resortů. Přelomový byl rok 2021 také pro Investiční fond DOMOPLAN, do kterého investoři vložili více než jednu miliardu korun. Letos společnost plánuje nové akvizice v objemu zhruba šesti miliard korun.

Rozsáhlá rezidenční výstavba v Brně

Pro DOMOPLAN je i nadále Brno klíčovou lokalitou. Momentálně má v moravské metropoli rozestavěné projekty přesahující hodnotu tři miliard korun. Na trh s nemovitostmi zde nabídne na 400 nových bytů. Největší projekt v Brně je Rezidence Pekárenský dvůr, která vyroste v Zábrdovicích a nabídne areál se čtyřmi bytovými domy o 240 jednotkách, včetně jednoho z největších střešních penthousů v Brně. Projekt s hodnotou přesahující jeden a půl miliardy korun poskytne obyvatelům bydlení a řadu služeb s výhodami pětihvězdičkového hotelu.

Vedle projektů s velkým počtem bytů se zaměřuje DOMOPLAN také na výstavbu boutiquového charakteru. V loňském roce se spustily práce na projektu Stará – polyfunkční rezidence o dvou bytových domech, dvou bytových domech Příční 12 a Příční 14 navržených v prvorepublikovém stylu nebo rezidenci Bratislavská 78 odkazující na industriální minulost Zábrdovic. V sousedství historického kláštera v Králově Poli postaví DOMOPLAN Rezidenci Starý pivovar, kterou ocenila odborná porota cenou absolutního vítěze v soutěži Realitní projekt roku 2021. Originální architektonický projekt byl také zvolen nejlepším projektem v rámci Jihomoravského kraje. Komornější bydlení v blízkosti přírody vyroste také v klidné lokalitě Nové Líšně.

Expanze do Středočeského kraje a zahraničí

Rezidenčním projektem Na Mariánské cestě, jehož hodnota přesahuje 2,2 miliardy korun, si DOMOPLAN otevřel dveře do Středočeského kraje. Nová čtvrť inspirovaná skandinávským životním stylem vyroste na okraji Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi a nabídne 321 bytů. Projekt vzniká s maximálním důrazem na trvalou udržitelnost a kromě rozsáhlých ploch pro volnočasové aktivity nabídne i novou městskou mateřskou školku.

Společnost DOMOPLAN patří k několika málo developerům, kteří se v České republice věnují výstavbě luxusních letních resortů v horských lokalitách. Kromě nových akvizic na českých horách vstoupil DOMOPLAN v roce 2021 také do zahraničí. Konkrétně do klíčové dovolenkové lokality Čechů, Chorvatska. Na ostrovech Pag a Hvar plánuje postavit hotelové komplexy s prémiovými apartmány a kempy, které bude spravovat skrze českého tour-operátora, společnost MyResorts. Nové rezidenční domy poté plánuje postavit v srbském Bělehradu.

Investiční fond DOMOPLAN získal za loňský rok přes 1 miliardu korun

V roce 2017 byl založen Investiční fond DOMOPLAN, který umožnil akcelerovat růst celé společnosti. S rozvojem projektů rostl také kapitál fondu, kterému se podařilo v rámci loňského roku získat kapitál přesahující jednu miliardu korun. „Díky investorům, kteří důvěřují vizi a myšlenkám DOMOPLANu, se za uplynulý rok podařilo fondu získat více než jednu miliardu korun. Jak se ukazuje, naše hodnoty a směřování jdou správným směrem,“ komentuje úspěch fondu jeho zakladatel Tomáš Vavřík.

Nehledě na překotný vývoj na trhu s nemovitostmi plánuje společnost DOMOPLAN i v roce 2022 nové akvizice v očekávaném rozsahu zhruba 6 miliard korun. Jednat se bude o projekty rezidenčního bydlení v zajímavých městských lokalitách, i holiday resorty s wellness v Jeseníkách a Orlických horách. „Z pohledu developera je pro nás současné období jedno z nejlepších, díky kterému se můžeme rozvíjet. Zájem o bydlení nadále roste a my můžeme stavět i tam, kde to dříve bylo obtížné, například v oblasti brownfieldů. Pro budoucnost DOMOPLANu jsou klíčovými pilíři vedle kvalitní architektury také důraz na trvalou udržitelnost a moderní technologie,“ nastínil směřování firmy Tomáš Vavřík, zakladatel a majitel společnosti DOMOPLAN.

Zdroj informací

DOMOPLAN, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

18. února 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

Reklama

Page generated in 1.2487 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál