Sberbank CZ spustila Sberbank Business Accelerator

Sberbank CZ spustila Sberbank Business Accelerator

Sberbank CZ spustila program Sberbank Business Accelerator. Jeho cílem je najít a podpořit fintech startupy, a ve spolupráci s nimi přinést inovace produktů a zlepšit služby Sberbank CZ. Sberbank Business Accelerator byl připraven ve spolupráci s DEX Innovation Centre. Startupy, které mají zájem se do programu přihlásit, naleznou veškeré potřebné informace zde.

„Hledáme nejlepší startupy, nabízející nebo pracující na inovačních řešeních, která jsou použitelné v bankovnictví, ale i vhodná řešení, která mohou doplnit stávající bankovní ekosystém. Máme zájem o spolupráci například v oblastech umělá inteligence (AI), blockchain, otevřené bankovnictví, digitalizace bankovních procesů, BNPL řešení (Buy Now Pay Later) a další,“ přibližuje zaměření programu pro startupy Martin Breyl, Head of Product Development, Sberbank CZ. Přihlášky do programu je možné podávat již nyní zde.

Program Sberbank Business Accelerator je rozdělen do několika fází:

1. Hledání startupů vhodných k navázání spolupráce – únor až duben 2022;
2. Zahájení spolupráce s vybranými startupy – květen až srpen 2022;
3. Prezentace možných inovativních řešení – do konce srpna 2022;
4. Výběr několika řešení a jejich pilot – září až listopad 2022;
5. Prezentace výsledků programu a rozhodnutí o implementaci inovací do produktů a služeb Sberbank – do konce roku 2022.

Sberbank CZ nabízí fintech společnostem, které se do programu zapojí, přístup do bankovního sektoru a k behaviorálním datům klientů Sberbank CZ. Akcelerační program poskytne vybraným startupům podporu a spolupráci s rozsáhlým mezinárodním mentorpoolem zkušených podnikatelských mentorů ze Sberbank CZ, Inovačního centra DEX a platební společnosti VISA. V průběhu celého programu budou pro startupy organizované odborná a mentoringová sezení od agregovaného mentorpoolu všech partnerů. Startupy přijaté do akceleračního programu získají též individuální podporu formou business tracker, mentoringu na míru, pomoc s přípravou týmu na pilotní implementaci ve Sberbank CZ a další výhody.

„Akcelerační program probíhá virtuálně po dobu 3 měsíců. Tým spolupracujícího startupu dostane vlastního Trackera, který jej provede celým akceleračním programem. Hlavním cílem je připravit tento tým a jeho fintech řešení na případnou pilotní implementaci ve Sberbank. Při mentoringu se účastníkům dostane expertní podpora v oblasti technologie, produktu, obchodu, trhu a dalších témat,“ vysvětluje průběh spolupráce Michal Štefan, Sberbank Business Accelerator Programme Manager ze společnosti DEX Innovation Centre.

S vybranými startupy s nejúspěšnějšími fintech řešeními zahájí Sberbank CZ pilotní spolupráci na základě dohodnutého plánu. Realizované piloty a nejlepší týmy z akceleračního programu se představí na závěrečném veřejném DEMODAY, který je plánován na prosinec 2022.

Zdroj informací

Sberbank CZ, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

11. února 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.312 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál