Summit Koncepce BIM 2022 proběhne on-line s atraktivní cenou vstupenek

Summit Koncepce BIM 2022 proběhne on-line s atraktivní cenou vstupenek

Druhý ročník Summitu Koncepce BIM dostal on-line podobu. Bude ale vysílán živě a účastníci tak nepřijdou o možnost pokládat prezentujícím dotazy. Možnost porovnat si postup při zavádění metody BIM do praxe veřejných zadavatelů u nás i v Evropě a poslechnout si exkluzivní vystoupení zástupců veřejné správy z Evropy i Česka tak zůstane zachována.

Registrovaní účastníci se budou moci aktivně účastnit živého přenosu 24. února 2022 mezi 9 a 15:30, případně si program přehrát kdykoli ze záznamu. Letos navíc za velmi zajímavou cenu – registrační poplatek byl stanoven na 1 490 Kč bez DPH, pro zástupce veřejné správy dokonce jen na 990 Kč bez DPH. Mezi prezentujícími se přitom objeví taková jména jako předseda EU BIM Task Group Souheil Soubra či Adam Matthews, předseda Global BIM Network, které doplní Milena Feustel ze SRN a zástupce Estonska Jaan Saar.

Praha, 9. února 2022 – Druhý ročník Summitu Koncepce BIM proběhne 24. února 2022 od 9 do 15:30. Bude vysílán živě ze studia na výstavišti PVA Expo v pražských Letňanech. Registrovaní účastníci získají unikátní link, díky kterému se budou moci připojit on-line k živému přenosu, případně si celý program konference pustit ze záznamu a také si stáhnout prezentační materiály. Jedinečná akce, umožňující během jediného dne srovnat postup zavádění metody BIM a digitalizace stavebnictví u nás a v Evropě, je tak letos dostupná mnohem širšímu publiku. Zájemcům odpadá nutnost cestovat do Prahy a riskovat případné zdravotní komplikace. Registrační poplatek za účast na Summitu Koncepce BIM 2022 byl navíc letos stanoven velmi atraktivně. Standardní vstupenka stojí 1 490 korun bez DPH (1 802,90 Kč s DPH), pro zástupce veřejné správy pak dokonce jen 990,00 korun bez DPH (1 197,90 Kč s DPH). Každý třetí účastník ze stejné organizace navíc automaticky získává padesátiprocentní slevu. Registrovat se lze snadno na stránkách Summitu Koncepce BIM 2022.

Digitalizace stavebnictví u nás a v Evropě

I když se konferencí a seminářů na téma BIM koná poměrně velké množství, Summit Koncepce BIM je – a dokonce i z evropského hlediska – jedinečný svým zaměřením. Sejdou se na něm totiž zástupci nejvyšší úrovně veřejné správy u nás a v Evropě. Během pár hodin a jediné akce si tak mohou účastníci srovnat postup digitalizace stavebnictví u nás, v Německu, Estonsku či Velké Británii. On-line forma letošního ročníku navíc tuto možnost zjednodušuje a zúčastnit se lze prostřednictvím internetového prohlížeče z pohodlí domova či kanceláře. Přitom ale účastníci nepřijdou o možnost přímého kontaktu s přednášejícími. Na konci každého bloku bude totiž vyhrazen čas, kdy budou přednášející přímo živě odpovídat na dotazy účastníků. Vystoupení v angličtině budou simultánně tlumočena.

„Již první ročník Summitu Koncepce BIM v roce 2019 nám ukázal, že možnost srovnání českého a evropského přístupu k zavádění metody BIM je velmi užitečná a inspirativní,“ říká Jaroslav Nechyba, ředitel odboru Koncepce BIM České agentury pro standardizaci a dodává: „Od té doby jsme všichni urazili významný kus směrem ke Stavebnictví 4.0. Na metodu BIM jako cestu k digitalizaci svého stavebnictví dnes sází velké množství zemí celého světa. Pro nás je pozitivní, že na základě zkušeností ze širokého spektra pilotních projektů BIM můžeme termín startu postupného povinného využívání metody BIM u všech nadlimitních veřejných stavebních zakázek nastavený na červenec 2023 vidět jako zvládnutelný. Program letošního ročníku Summitu Koncepce BIM to, podle mého přesvědčení, jasně prokáže.“

Zástupci vlád Česka i Evropy, ale také účastníci programu pilotních projektů 

Podobně jako v roce 2019, i letos sází Summit Koncepce BIM na rozdělení do čtyř hlavních bloků. Každý z nich bude zakončen panelovou diskusí s prostorem pro dotazy účastníků. Čeští přednášející budou k dispozici osobně v sále, ostatní budou připojeni živě, a tedy budou schopni reagovat na přímé dotazy. Alespoň částečně se tak podařilo zachovat důležitý sociální rozměr Summitu. Struktura bloků sází na osvědčený formát prvního ročníku.

Úvodní blok bude proto vyhrazen zástupcům nejvyšší úrovně veřejné správy. Společně s náměstkem Ministerstva průmyslu a obchodu Eduardem Muřickým či Zdeňkem Zajíčkem, poradcem premiéra vlády ČR pro e-government a IT, vystoupí také ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury Zbyněk Hořelica a ředitel České agentury pro standardizaci Zdeněk Veselý. Program prvního bloku pak uzavře prezentace ředitele odboru Koncepce BIM Agentury ČAS Jaroslava Nechyby. V navazujícím druhém bloku se účastníci mohou těšit na vystoupení předsedy EU BIM Task Group Souheila Soubry, zástupkyně ministerstva dopravy a digitální infrastruktury SRN Mileny Feustel, kterou bude následovat představení globální platformy Global BIM Network zastoupené jejím předsedou Adamem Matthewsem z Centre for Digital Build Britain a také Jaana Saara z ministerstva ekonomiky a komunikace Estonska.

Odpolední část programu pak bude zaměřena na praktické zkušenosti veřejné správy se zaváděním metody BIM do praxe veřejné správy u nás. Třetí blok vyplní vystoupení zástupců odboru Koncepce BIM České agentury pro standardizaci pokrývající aktuální stěžejní témata, a také Jiřího Čtyrokého ředitele Sekce prostorových informací Institutu pro plánování a rozvoj Hlavního města Prahy. Závěr programu pak obstarají již ryze konkrétní zkušenosti účastníků programu pilotních projektů agentury ČAS reprezentované Evou Janouškovou z Kraje Vysočina, Stanislavem Vitáskem ze Správy železnic, Janem Rakem zastupujícím Magistrát Hlavního města Prahy, a Radkem Haubertem z NKÚ.

Summit Koncepce BIM 2022

Termín: 24. 2. 2022 od 9:00 do 15:30
Cena vstupenek: 1 490 Kč/990 Kč bez DPH
Registrace: https://summitkoncepcebim.cz/#registrace
Forma: živý on-line přenos

Více informací o programu a přednášejících získáte na stránkách summitkoncepcebim.cz.

V případě zájmu o další informace, online rozhovor s některým ze zahraničních účastníků či zástupců Agentury ČAS nebo akreditaci napište, prosím, na adresu lodl@agentura-cas.cz.

Zdroj informací

BIM Czech Republic, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

9. února 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

12. března 2024

BILLA svoji novou identitu promítá nejen do svých prodejen

Po představení své nové obchodní strategie, zaměřené na podporu zdraví, správného stravování a na...

12. března 2024

SAP představuje novinky ve správě firemních dat s generativní AI

Společnost SAP oznámila novinky zaměřené na správu firemních dat. Nejvíce inovací včetně využití...

11. března 2024

Dell inovuje modely notebooků Latitude pro práci s umělou inteligencí

Společnost Dell uvádí na trh zcela novou řadu Latitude s podporou umělé inteligence. Notebooky vybavené...

8. března 2024

Kancelářská budova AFI City 1 dosáhla s příchodem nových nájemců plné obsazenosti

Mozaika nájemců ve vysočanském věžáku AFI City 1 je již kompletně dokončená. Mezi nové přírůstky mimo jiné...

8. března 2024

Na Slovensku uvedli do provozu největší smart bateriové úložiště nahrazující fosilní zdroje

V průmyslovém parku v Banské Bystrici bylo úspěšně uvedeno do provozu největší smart bateriové úložiště na...

Reklama

Page generated in 1.2843 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál