Věřitelé EMTC sdružení ve Spolku Koruna požadují kolem 40 milionů korun

Věřitelé EMTC sdružení ve Spolku Koruna požadují kolem 40 milionů korun

Do spolku založeného poškozenými věřiteli firem zkrachovalé skupiny EMTC požádalo o členství více než 50 věřitelů s prozatím celkovým objemem pohledávek ve výši kolem 40 milionů korun. Drobní věřitelé, kteří investovali své peníze do dluhopisů skupiny podnikatele Tomáše Bárty, postupují společně ve snaze zvrátit vývoj v insolvenčním řízení a dosáhnout uspokojení svých oprávněných pohledávek.

„Průběžně se na nás obrací další poškození věřitelé, kteří se hlásí se o svá práva a peníze, na které mají jednoznačně nárok. My proto využijeme všech možných procesních prostředků, abychom hájili jejich legitimní zájmy a narovnali průběh insolvenčního řízení,“ uvádí advokát Jan Hrazdira z kanceláře HKDW HOLASEK, který Spolek Koruna zastupuje.

Do Spolku Koruna může stále vstoupit každý věřitel, který přihlásil svoji pohledávku do insolvenčních řízení vedených proti Tomáši Bártovy nebo některé z firem jeho zkrachovalé skupiny. Je samozřejmě otevřen i těm poškozeným věřitelům, kteří kvůli krachu skupiny EMTC přišli o podstatnou část svých úspor a nemají již prostředky na efektivní obranu svých zájmů a financování právních služeb.

Členství ve Spolku Koruna je totiž zcela zdarma. Členský příspěvek je třeba uhradit až v případě, že dojde k alespoň částečnému uspokojení pohledávky věřitele. V takovém případě uhradí člen 1 % z výše jejího uspokojení.

V čele Spolku stojí advokát Jan Hrazdira, který se dlouhodobě specializuje na insolvenční řízení. Klíčovou roli hrál v ostře sledované insolvenci zkrachovalé loterijní společnosti Sazka, kde úspěšně zastupoval insolvenčního správce Josefa Cupku. Zastupoval také významné korporátní věřitele a banky v insolvencích společností LESS&FOREST, PSJ či ČKD Kutná Hora a působil při restrukturalizaci strojírenské firmy Kovosvit MAS. Je oceňovaným expertem v oblasti řešení obchodních sporů a arbitráží.

Zdroj informací

Zapsaný spolek KORUNA, z.s. a NejBusiness.cz

Datum

8. února 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 3.7002 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál