Seed Starter České spořitelny kupuje 17% podíl ve startupu wflow.com

Seed Starter České spořitelny kupuje 17% podíl ve startupu wflow.com

Seed Starter České spořitelny dokončil svoji čtvrtou investici. Ve startupu wflow.com, který pomocí cloudové aplikace automatizuje a zjednodušuje účetní procesy, koupil v seedovém investičním kole 17% podíl za nižší desítky milionů korun. Společnost wflow.com má ve čtyřech evropských zemích celkově více než 2 000 klientů, kteří službu využívají nejčastěji pro digitalizaci oběhu faktur a účtenek. Česká spořitelna může prostřednictvím nové strategické spolupráce ještě lépe podporovat oblast malých a středně velkých podniků a přispět ke zvýšení šetrnosti k životnímu prostředí úsporou papíru.

Již nyní využívá služby wflow.com řada účetních i koncových firem. Česká spořitelna v plně digitálním schvalování účetních dokladů a jejich následné integraci do systému účetnictví vidí další velký potenciál. Řešení hodlá poskytnout firemní klientele z řad malých a středních podniků. „Díky jednoduchému technologickému řešení dochází ke zlepšení přehledu v dokladech, úspoře času i růstu efektivity práce decision makerů,“ uvádí lídr programu Seed Starter Jiří Skopový.

Synergie a zvýšení efektivity

V současné době pomáhá wflow.com s digitalizací účetnictví u více než 2 000 klientů, mezi které patří například Shoptet, Productboard, Grant Thornton, BDO nebo KODAP. Kromě elektronického oběhu dokumentů, automatizovaného zaúčtování a přehledné archivace dokladů nabízí i víceúrovňové schvalování, přesné vytěžování dat s využitím nástrojů umělé inteligence, řízení nákupního procesu nebo elektronické podepisování smluv. „Do řešení wflow.com je integrována technologie pro podepisování dokumentů od Signi s možností využívat BankID Sign. Také kvůli této synergii s naším dalším zainvestovaným startupem nám partnerství s wflow.com dává smysl,“ vysvětluje Jiří Skopový.

„Aplikace wflow.com výrazně zefektivňuje práci s administrativou a umožňuje věnovat se kvalifikované agendě, a to nejen účetním, manažerům a majitelům firem, ale také všem ostatním zaměstnancům, kteří s účetními doklady přijdou do styku. Naše řešení nastavuje nový standard spolupráce mezi dvěma odlišnými světy a přes automatizaci přináší zlepšení komunikace a zvýšení kontroly nad náklady ve firmách,“ vysvětluje CEO wflow.com Robert Soudný s tím, že platforma má přednastavené integrace na všechny nejvyužívanější účetní systémy jako ABRA, Pohoda, Money, Helios a další. „Při zpracování dokladů šetří naše řešení firemním klientům až 80 % času. Účetní kanceláře jsou díky růstu efektivity schopné zvýšit tržby o 30 %, aniž by musely přibírat nové zaměstnance,“ dodává Soudný. Nezanedbatelnou přidanou hodnotou je také úspora spotřeby papíru a tím šetrnější přístup k životnímu prostředí. Středně velká účetní kancelář díky digitalizaci zachrání v průměru 10 stromů ročně.

Plány do budoucna

„Ze všech startupů, do kterých jsme se Seed Starterem investičně vstoupili, je wflow.com nejvíce maturovaná firma. Již nyní má širokou základnu spokojených zákazníků a my věříme, že se nám společnými silami podaří řešení nadále škálovat nejen v České republice, ale také v zahraničí,“ nastiňuje plány Jiří Skopový. V současné době působí wflow.com ve čtyřech evropských zemích. „Po Česku, Slovensku, Maďarsku a Norsku se chceme díky strategickému partnerství s Českou spořitelnou soustředit na země, kde působí její mateřská společnost Erste. Díky získané investici navíc můžeme intenzivněji vylepšovat naše služby, pomáhat automatizovat administrativní procesy napříč sektory a pomáhat firmám fungovat zeleně. Všechny naše aktivity směřují k investičnímu kolu Series A,“ uvádí Robert Soudný.

Seed Starter České spořitelny je druhým externím investorem wflow.com. Prvním byla začátkem roku 2021 společnost Scio, lídr v oblasti vzdělávání v České republice i na Slovensku, která v současnosti drží podíl 8,3 %. „Do wflow.com jsme vstoupili počátkem roku 2021. Byl to pro nás krok do nové oblasti podnikání, ale ne do neznáma. Scio totiž patří mezi první aktivní uživatele tohoto systému, který nám výrazně usnadnil fungování naší sítě 15 základních a středních škol po celé republice, zejména během pandemie koronaviru. Bezpapírové účetnictví je jednoznačně administrativní budoucnost firem a ve spolupráci s ČS Seed Starter vidíme velký potenciál,“ říká Jon Šotola z vedení společnosti Scio.

Skupina Scio díky wflow.com každoročně ušetří tisíce stránek, a tedy řádově desítky kilogramů papíru. Nemalá je i úspora tonerů do tiskáren. Z hlediska komfortu je ale naprosto zásadní časová úspora, kdy v minulosti například každá ze škol musela své účtenky a další podklady zasílat poštou nebo předávat osobně. Rovněž následné zpracování dokumentu v elektronické podobě je jednoduché, rychlé a dokument je kdykoliv snadno dohledatelný a okamžitě k dispozici. Zvlášť v době covidu, to řeší mnoho problémů. „Je skvělé, že po firmě neobíhají lidé s dokumenty, ale že obíhají dokumenty mezi lidmi," uzavírá s nadsázkou Jon Šotola.

Zdroj informací

Česká spořitelna, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

8. února 2022

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

5. července 2024

Výroba vozidel v Česku nadále roste

V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...

30. června 2024

Největší fotovoltaický střešní projekt v Česku: V CTParku Bor na Plzeňku

Přední evropská developerská společnost CTP vybudovala bez využití finanční dotace dosud nejrozsáhlejší...

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

Reklama

Page generated in 1.6648 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál