Seed Starter České spořitelny kupuje 17% podíl ve startupu wflow.com

Seed Starter České spořitelny kupuje 17% podíl ve startupu wflow.com

Seed Starter České spořitelny dokončil svoji čtvrtou investici. Ve startupu wflow.com, který pomocí cloudové aplikace automatizuje a zjednodušuje účetní procesy, koupil v seedovém investičním kole 17% podíl za nižší desítky milionů korun. Společnost wflow.com má ve čtyřech evropských zemích celkově více než 2 000 klientů, kteří službu využívají nejčastěji pro digitalizaci oběhu faktur a účtenek. Česká spořitelna může prostřednictvím nové strategické spolupráce ještě lépe podporovat oblast malých a středně velkých podniků a přispět ke zvýšení šetrnosti k životnímu prostředí úsporou papíru.

Již nyní využívá služby wflow.com řada účetních i koncových firem. Česká spořitelna v plně digitálním schvalování účetních dokladů a jejich následné integraci do systému účetnictví vidí další velký potenciál. Řešení hodlá poskytnout firemní klientele z řad malých a středních podniků. „Díky jednoduchému technologickému řešení dochází ke zlepšení přehledu v dokladech, úspoře času i růstu efektivity práce decision makerů,“ uvádí lídr programu Seed Starter Jiří Skopový.

Synergie a zvýšení efektivity

V současné době pomáhá wflow.com s digitalizací účetnictví u více než 2 000 klientů, mezi které patří například Shoptet, Productboard, Grant Thornton, BDO nebo KODAP. Kromě elektronického oběhu dokumentů, automatizovaného zaúčtování a přehledné archivace dokladů nabízí i víceúrovňové schvalování, přesné vytěžování dat s využitím nástrojů umělé inteligence, řízení nákupního procesu nebo elektronické podepisování smluv. „Do řešení wflow.com je integrována technologie pro podepisování dokumentů od Signi s možností využívat BankID Sign. Také kvůli této synergii s naším dalším zainvestovaným startupem nám partnerství s wflow.com dává smysl,“ vysvětluje Jiří Skopový.

„Aplikace wflow.com výrazně zefektivňuje práci s administrativou a umožňuje věnovat se kvalifikované agendě, a to nejen účetním, manažerům a majitelům firem, ale také všem ostatním zaměstnancům, kteří s účetními doklady přijdou do styku. Naše řešení nastavuje nový standard spolupráce mezi dvěma odlišnými světy a přes automatizaci přináší zlepšení komunikace a zvýšení kontroly nad náklady ve firmách,“ vysvětluje CEO wflow.com Robert Soudný s tím, že platforma má přednastavené integrace na všechny nejvyužívanější účetní systémy jako ABRA, Pohoda, Money, Helios a další. „Při zpracování dokladů šetří naše řešení firemním klientům až 80 % času. Účetní kanceláře jsou díky růstu efektivity schopné zvýšit tržby o 30 %, aniž by musely přibírat nové zaměstnance,“ dodává Soudný. Nezanedbatelnou přidanou hodnotou je také úspora spotřeby papíru a tím šetrnější přístup k životnímu prostředí. Středně velká účetní kancelář díky digitalizaci zachrání v průměru 10 stromů ročně.

Plány do budoucna

„Ze všech startupů, do kterých jsme se Seed Starterem investičně vstoupili, je wflow.com nejvíce maturovaná firma. Již nyní má širokou základnu spokojených zákazníků a my věříme, že se nám společnými silami podaří řešení nadále škálovat nejen v České republice, ale také v zahraničí,“ nastiňuje plány Jiří Skopový. V současné době působí wflow.com ve čtyřech evropských zemích. „Po Česku, Slovensku, Maďarsku a Norsku se chceme díky strategickému partnerství s Českou spořitelnou soustředit na země, kde působí její mateřská společnost Erste. Díky získané investici navíc můžeme intenzivněji vylepšovat naše služby, pomáhat automatizovat administrativní procesy napříč sektory a pomáhat firmám fungovat zeleně. Všechny naše aktivity směřují k investičnímu kolu Series A,“ uvádí Robert Soudný.

Seed Starter České spořitelny je druhým externím investorem wflow.com. Prvním byla začátkem roku 2021 společnost Scio, lídr v oblasti vzdělávání v České republice i na Slovensku, která v současnosti drží podíl 8,3 %. „Do wflow.com jsme vstoupili počátkem roku 2021. Byl to pro nás krok do nové oblasti podnikání, ale ne do neznáma. Scio totiž patří mezi první aktivní uživatele tohoto systému, který nám výrazně usnadnil fungování naší sítě 15 základních a středních škol po celé republice, zejména během pandemie koronaviru. Bezpapírové účetnictví je jednoznačně administrativní budoucnost firem a ve spolupráci s ČS Seed Starter vidíme velký potenciál,“ říká Jon Šotola z vedení společnosti Scio.

Skupina Scio díky wflow.com každoročně ušetří tisíce stránek, a tedy řádově desítky kilogramů papíru. Nemalá je i úspora tonerů do tiskáren. Z hlediska komfortu je ale naprosto zásadní časová úspora, kdy v minulosti například každá ze škol musela své účtenky a další podklady zasílat poštou nebo předávat osobně. Rovněž následné zpracování dokumentu v elektronické podobě je jednoduché, rychlé a dokument je kdykoliv snadno dohledatelný a okamžitě k dispozici. Zvlášť v době covidu, to řeší mnoho problémů. „Je skvělé, že po firmě neobíhají lidé s dokumenty, ale že obíhají dokumenty mezi lidmi," uzavírá s nadsázkou Jon Šotola.

Zdroj informací

Česká spořitelna, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

8. února 2022

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

12. března 2024

BILLA svoji novou identitu promítá nejen do svých prodejen

Po představení své nové obchodní strategie, zaměřené na podporu zdraví, správného stravování a na...

12. března 2024

SAP představuje novinky ve správě firemních dat s generativní AI

Společnost SAP oznámila novinky zaměřené na správu firemních dat. Nejvíce inovací včetně využití...

11. března 2024

Dell inovuje modely notebooků Latitude pro práci s umělou inteligencí

Společnost Dell uvádí na trh zcela novou řadu Latitude s podporou umělé inteligence. Notebooky vybavené...

8. března 2024

Kancelářská budova AFI City 1 dosáhla s příchodem nových nájemců plné obsazenosti

Mozaika nájemců ve vysočanském věžáku AFI City 1 je již kompletně dokončená. Mezi nové přírůstky mimo jiné...

8. března 2024

Na Slovensku uvedli do provozu největší smart bateriové úložiště nahrazující fosilní zdroje

V průmyslovém parku v Banské Bystrici bylo úspěšně uvedeno do provozu největší smart bateriové úložiště na...

3. března 2024

Zaměstnanci Penny si znovu přilepší

Obchodní řetězec PENNY pokračuje ve zvyšování mezd, ty od 1. března stouply bezmála sedmi tisícovkám...

2. března 2024

AČCKA: Cestující autem tvoří 13 % rezervací u CK/CA

Na letní dovolenou do zahraničí cestují čeští turisté nejčastěji autem (48 %), dále letecky (41 %),...

Reklama

Page generated in 1.1458 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál