Productboard hlásí status jednorožce

Productboard hlásí status jednorožce

Český Productboard pomáhá firmám po celém světě lépe porozumět trhu a reagovat na poptávku těmi správnými digitálními produkty. Firma Huberta Palána a Daniela Hejla raketově roste a nyní si vysloužila status jednorožce. Jenom za posledních dvanáct měsíců se tým této mladé technologické firmy takřka zdvojnásobil na 402 lidí. K plánování produktového vývoje software Productboardu využívá 5 400 firem, mezi nimiž je například Microsoft, Volkswagen, Salesforce, Zoom nebo český Avast. Projekt tak budí zájem u renomovaných investorů, kteří firmu v nejnovějším investičním kole, takzvaném Series D, podpořili částkou 125 milionů dolarů, necelých 2,75 miliardy korun. Hodnota Productboardu se vyšplhala na 1,725 miliardy dolarů, tedy v přepočtu 37 miliard korun, čímž výrazně překročila kritéria pro zisk rohu.

„Pevně doufám, že náš růst a dosavadní úspěch pomáhá reprezentovat český talent ve světě. Status jednorožce je jedním z milníků na naší cestě vybudovat silnou globální společnost, která pomůže firmám budovat kvalitnější digitální produkty, jež budou chtít lidé s radostí využívat a budou jim užitečné. Stále zrychlující se digitalizace světa hraje v náš prospěch, máme tak velké plány. Pro náš další úspěšný růst je stěžejní nabírat ty nejlepší odborníky na světě. Ti by nám měli pomoci, společně se stávajícím týmem, rozšířit schopnosti Productboardu, abychom byli ještě důležitějším a strategičtějším partnerem i těm největším světovým korporacím,“ říká zakladatel a CEO Productboardu Hubert Palán.

Investici vedou hned dva fondy najednou, prvním je Dragoneer Investment Group ze San Francisca, který již dříve investoval například do Spotify, Uberu, Airbnb nebo Atlassianu a desítky dalších globálních technologických gigantů. Druhým je pak newyorský fond Tiger Global Management (Airbnb, Yandex, Uber, LinkedIn nebo Coinbase), jenž vedl investiční kolo Series C, ve kterém firma v loňském dubnu získala 72 milionů dolarů, tedy 1,5 miliardy korun. Series D se zúčastnili také hvězdní investoři z předchozích kol – Bessemer Venture Partners, Sequoia Capital, Index Ventures, Kleiner Perkins a české Credo Ventures. 

Digitální produkty? Téma pro úplně všechny firmy

„Všechny firmy na světě se stávají digitálními společnostmi, ovšem ne všechny excelují v budování mimořádně vydařených digitálních produktů,“ konstatuje Palán. A právě to si Productboard klade za cíl změnit. Firmě, kterou Palán s Hejlem založili v roce 2014, se postupem času podařilo vybudovat komplexní systém, který pomáhá i velkým společnostem se stovkami produktových manažerů lépe řídit proces jejich digitalizace.

Prostřednictvím jejich cloudového softwaru (SaaS) získávají firmy možnost dostat na jedno místo řadu informací, které byly dříve roztroušeny v e-mailech, Slacku nebo MS Teams, v zákaznických výzkumech, systémech typu CRM nebo nástrojích sloužících pro komunikaci se zákazníky. Takto agregované informace dávají firmě, přesněji produktovému manažerovi, komplexní přehled nad vývojem produktu, požadavky zákazníků a také potenciálními příležitostmi. Zásadní je, že díky záznamům v Productboardu mohou firmy prioritizovat své další kroky v digitálním světě.

„Je pozoruhodné, kolik společností investuje tolik prostředků do R&D, aniž se podívají na data a zeptají se ‚co vlastně máme stavět?‘,“ říká Christian Jensen, partner Dragoneer Investment Group. „Když některé z firem v našem portfoliu začaly používat Productboard, byl tam najednou obrovský rozdíl. Svět se proměňuje a začíná do středu své pozornosti umisťovat zákazníky. Díky Productboardu konečně máme nástroj založený na datech, který produktovým manažerům a stakeholderům napříč celou organizací pomáhá určit a řídit směr jejich produktů.“

Dvojnásobný personální růst a oceňovaná firemní kultura

Od svých počátků se tým Productboardu každý rok zdvojnásobuje a nyní čítá již 402 odborníků působících především v okolí Prahy, Brna, San Francisca, Dublinu a Vancouveru. V těchto městech má společnost kanceláře, ze kterých se stala klíčová centra pro setkávání jednotlivých týmů. Firma již od svého založení funguje v hybridním pracovním režimu, a protože má od počátku týmy v Česku a Americe, je také zvyklá na vzdálenou spolupráci.

„Productboard budujeme jako opravdu moderní, globální a rychle rostoucí firmu, které věří ti nejlepší z nejlepších venture kapitálových investorů. Zároveň výrazně investujeme do svých lidí, kteří jsou jádrem našeho úspěchu, a také do budoucna budeme svůj růst stavět na týmu a hodnotách. Pevně doufám, že se nám daří budovat opravdu unikátní firmu, která nabízí těm nejlepším lidem možnost být součástí globálního úspěchu,“ vysvětluje Palán. 

Ambici stát se jedním z nejatraktivnějších zaměstnavatelů nejen ve střední Evropě potvrzují americké žebříčky. Počátkem loňského roku označil americký Forbes Productboard za dvaadvacátého nejlepšího startupového zaměstnavatele. V letošním roce pak americký Business Insider Productboard zařadil mezi třiačtyřicet startupových společností, na které se vyplatí vsadit kariéru.

262 milionů dolarů od těch nejlepších

Firmu založila dvojice Hubert Palán – Daniel Hejl v roce 2014. Prvních 400 tisíc dolarů do firmy přiteklo v roce 2015 od tuzemského Rockaway Capital, rok nato se s částkou 1,3 milionu dolarů přidala trojice investorů Credo Ventures, euroameričtí Index Ventures a také Reflex Capital. V září 2016 Productboard představil první veřejnou verzi systému v americké startupové soutěži TechCrunch’s Disrupt Startup Battlefield. V červenci 2018 proběhlo investiční kolo A, do kterého se jako hlavní investor zapojil světoznámý fond Kleiner Perkins. Toto investiční kolo poté rozšířili stávající investoři pod taktovkou Index Ventures o dalších 10 milionů dolarů.

V lednu 2020 do firmy investovala 45 milionů dolarů světoznámá Sequoia Capital spolu s Bessemer Venture Partners. Series C pak pod vedením Tiger Global Management přinesla zmiňovaných 72 milionů dolarů. Dohromady tak Productboard od investorů získal na svůj růst a realizaci vize 262 milionů dolarů, tedy přes 5,5 miliardy dolarů. S letošní lednovou investicí se Productboard stal teprve druhým novodobým startupovým jednorožcem pocházejícím z České republiky.

Zdroj informací

ProductBoard s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

3. února 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

Reklama

Page generated in 1.2545 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál