Pojištění klientů je důležité, ale zajištění pojišťoven, u kterých se jejich klienti pojišťují, ještě důležitější

Pojištění klientů je důležité, ale zajištění pojišťoven, u kterých se jejich klienti pojišťují, ještě důležitější

Tak, jako klienti uzavírají smlouvy s pojišťovnami, ty zase podepisují další smlouvy se zajišťovnami. Smyslem tohoto procesu je hladká likvidace škod i v případech, že jsou extrémně velké a často např. spojené s obrovskými přírodními kalamitami. Dobře zajištěná pojišťovna totiž svým klientům garantuje, že jí nikdy finance nedojdou, vždy dostojí svým závazkům a klientovi škodu zaplatí. Slavia pojišťovna je standardně zajištěná u renomovaných a kapitálově velmi silných zajišťoven.

„Také pro letošek jsme uzavřeli zajistné smlouvy pro snížení upisovacího rizika na úrovni všech významných pojistných odvětví,“ vysvětluje manažér pro řízení rizik Slavia pojišťovny Štefan Lesňák. „Svá rizika standardně snižujeme spoluprací s renomovanými zajistnými partnery s vysokým ratingem a diverzifikací jednotlivých zajistných expozic, mezi kterými jsou např. Swiss Re, VIG Re, SCOR nebo Everest Re,“ doplňuje Lesňák.

Na každé nové období se ve Slavii zajistný program vždy pečlivě aktualizuje a na základě podrobných analýz pak dochází k jeho určitým úpravám. V minulosti tak už například pojišťovna vyměnila kvůli garanci nižšího operačního rizika zajistného brokera. Její zajistný panel totiž musí být nezničitelný. Slavia spolupracuje výlučně se zajistiteli s ratingem A, nebo vyššími.

Stejně tak někdy dochází i ke změně vedoucích zajistných smluv a rozšíření počtu společností na zajistném programu o nové mezinárodní zajistné brokery. Slavia třeba spojila své síly s druhým největším zajistným brokerem na světě Guy Carpenterem a v letošním roce se na jejím panelu zajišťovatelů nově objevila společnost Santam, která podle Standard & Poor´s disponuje ratingem AA-.

Díky vysoké úrovni zajištění Slavia garantuje stoprocentní jistotu všem svým klientům, kterým kryje záda v jakémkoliv pojistném segmentu.

Zdroj informací

Slavia pojišťovna a.s. a NejBusiness.cz

Datum

3. února 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1674 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál