Cirkulární sušenky a krekry od Biopekárny Zemanka míří do obchodních řetězců po celém Česku

Cirkulární sušenky a krekry od Biopekárny Zemanka míří do obchodních řetězců po celém Česku

Biopekárna Zemanka vstupuje se svou nabídkou cirkulárních potravin do vybraných velkoobchodů. Sušenky a krekry vznikající ze zbytkových surovin ve spolupráci s UGO a Plzeňským Prazdrojem tak budou ještě dostupnější českým zákazníkům. Od ledna 2022 mohou zákazníci nově najít Dužinky i v prodejnách Albert a Globus, Pivovarské krekry je možné nově koupit na Wolt Market na pražském Smíchově a v Holešovicích.

„Cirkulární projekty s našimi partnery UGO a Plzeňský Prazdroj nám dlouhodobě dobře fungují. Spolupráci s obchodními řetězci nyní vnímáme jako další smysluplný krok, který nám pomůže dostat se k širší skupině zákazníků a plnit naše stanovené udržitelné strategie do budoucna,“ komentuje rozšíření distribuční sítě Jan Zeman, majitel Biopekárny Zemanka.

Nová expanze do maloobchodních řetězců se týká zejména značky Dužinky. Jde o 3 druhy sušenek - řepné, mrkvové a řepno-mrkvové krekry a jablečné sušenky, jejichž hlavní ingredienci tvoří odšťavněná zelenina s ovocem, kterou UGO za přísných hygienických podmínek sterilizuje a poskytuje Zemance, která z ní následně upeče slané krekry nebo sladké sušenky. Do minulého roku byly Dužinky k zakoupení na e-shopu Biopekárny Zemanka, v DM Drogerii a ve vybraných UGO Freshbarech a Salateriích. Nově je zákazníci také pořídí v řetězci supermarketů a hypermarketů Albert a v hypermarketech Globus provozovaných v České republice.

Další prodejní sítí, na kterou se rodinná biopekárna z Oříkova na Sedlčansku přesouvá, je Wolt Market. V jejich kamenné prodejně na Smíchově a v Holešovicích aktuálně nabízí svůj vůbec první cirkulární produkt Pivovarské krekry. Ty už od roku 2020 peče ve spolupráci s Plzeňským Prazdrojem a v originálních recepturách aplikuje zbytkové mláto po výrobě piva.

„Nedávno jsme představili veřejnosti naši Strategii udržitelnosti s cíli pro následujících pět let. Významné místo ve strategii mají partnerské spolupráce a inspirace ostatních podnikatelů k udržitelným projektům a já věřím, že právě podobné spolupráce, o které nyní mají zájem velké řetězce, inspirující jsou,“ vysvětluje záměr cirkulárních aktivit Jan Zeman, v nichž Biopekárna Zemanka hodlá pokračovat i do budoucna. Už v blízkých měsících uvede ve spolupráci s Mamacoffee další cirkulární výrobek zacílený na prodejny Kaufland.

Vedle partnerské spolupráce zahrnuje udržitelná strategie Zemanky další stěžejní body jako obnovitelná energie, znalost a transparentnost původu surovin či podpora bezobalových systémů. Je na místě připomenout, že produkty Biopekárny Zemanka se dají již běžně nakoupit bez obalu v prodejnách Albert.

Zdroj informací

Biopekárna Zemanka s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

1. února 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2827 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál