Slavia pojišťovna eviduje po víkendové vichřici první desítky škod

Slavia pojišťovna eviduje po víkendové vichřici první desítky škod

Po navštívence prvního živlu letošního roku zatím oznámili lidé Slavia pojišťovně první tři desítky případů. Nejčastěji jde o poškozené střechy domů a auta, která poničily spadlé předměty, ale také o škody na okenních roletách, kůlnách, zahradních domech a skleníkách. Vichřice patří už tradičně mezi nejčastější příčiny živelných pojistných událostí a teprve za ní se objevují kroupy a záplavy.

Vzhledem k tomu, že se v pojišťovnictví už dlouho běžně pracuje s povodňovými mapami, ožilo nyní opět téma větrných map. U větru je to ale složitější. „Každý objekt má vlastní povodňovou historii, vítr fouká v každé ulici jinak a s jinou silou v různých výškách,“ vysvětluje ředitel likvidace pojistných událostí Slavia pojišťovny Miroslav Novák. „Při srovnání s povodňovými mapami, na kterých lze jednoznačně označit oblasti, které voda při povodních ohrozí, je mnohem složitější přesně určit lokality, jež jsou pravidelně vystavené vichřicím nebo dokonce orkánům. Nahodilost vichřice a místní odlišnosti při jejím působení prostě vedou k tomu, že větrné mapy takhle jednoduše sestavit nelze,“ doplňuje Novák.

Vichřice je u nás klasifikována jako proudění větrů o rychlosti vyšší než 75 km/hodinu. U orkánu jde o rychlost přes 118 km/hodinu. Slavia pojišťovna každou škodní událost likviduje individuálně a přihlíží při tom k mnoha faktorům, které vždy závisí na konkrétní situaci.

Jak správně postupovat při hlášení škody?

1. Škodu vyfotografujte a ihned odešlete do pojišťovny, se kterou můžete komunikovat buď e-mailem, nebo telefonicky. Teprve potom začněte uklízet.

2. Úklid je důležitý proto, aby se škoda nadále nezvětšovala. Chybí-li například po vichřici kus střešní krytiny, je nejlepší přikrýt odkrytou část plachtou. Náklady na předcházení další pojistné události totiž budou součástí pojistného plnění.

3. Škodu pak prohlídne zástupce pojišťovny, který připraví podklady k likvidaci. Menší škody lze likvidovat také pouze prostřednictvím fotografií.

Zdroj informací

Slavia pojišťovna a.s. a NejBusiness.cz

Datum

31. ledna 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.0671 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál