ÚOHS schválil spojení realitních skupin CPI a IMMOFINANZ

ÚOHS schválil spojení realitních skupin CPI a IMMOFINANZ

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil svým prvostupňovým rozhodnutím spojení soutěžitelů CPI PROPERTY GROUP société anonyme (dále jen CPI) a IMMOFINANZ AG, v jehož důsledku získá společnost CPI možnost vykonávat nad IMMOFINANZ AG výlučnou kontrolu. Rozhodnutí již nabylo právní moci.

Skupina CPI je aktivní v oblasti nákupu, držení, správy, provozování a pronájmu nemovitostí, disponuje například nemovitostmi sloužícími k maloobchodnímu prodeji nebo jako kancelářské prostory, hotely a resorty, rezidenčními nemovitostmi, investičními a developerskými pozemky a průmyslovými, zemědělskými a logistickými nemovitostmi.

Nabývaná společnost IMMOFINANZ a její dceřiné společnosti jsou činné zejména v oblasti pronájmu nebytových prostor, konkrétně kancelářských a maloobchodních prostor, a to mimo jiné na území Rakouska, Německa, Polska, České republiky, Slovenska, Maďarska, Rumunska.

Po zhodnocení všech relevantních skutečností dospěl Úřad k závěru, že posuzované spojení soutěžitelů nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže ve spojením dotčené oblasti pronájmu kancelářských a prodejních ploch, a to ani na území České republiky, ani na úžeji vymezených geografických územích, kde se činnost spojujících se stran překrývá.

Zdroj informací

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a NejBusiness.cz

Datum

30. ledna 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.254 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál