DEPO Ventures investuje do startupu Blockmate

DEPO Ventures investuje do startupu Blockmate

O kryptoměny a otevřené bankovnictví se zajímají už i tradiční finanční instituce. Stále však chybí místo, kde by se sbíhaly všechny dostupné informace z kryptoprostoru. Česko-slovenský startup Blockmate.io to chce pomocí přístupu a analýzy dat z kryptoúčtů změnit. Blockmate.io buduje jednotné rozhraní API, které usnadní přístup ke kvalitním finančním údajům z různých globálních služeb. Na další rozvoj nyní v rámci pre-seed kola získává investici 500 000 eur (v přepočtu zhruba 12,2 milionu korun) od andělského fondu investiční skupiny DEPO Ventures a Tensor Ventures.

Společnost Blockmate je sice v rané fázi, už nyní ale pokrývá více než 100 milionů uživatelských účtů, přes 5 000 kryptoměn a tokenů a více než 20 hlavních kryptoměnových burz. „Věříme, že Blockmate má k dispozici vše, aby otevřel svět kryptotransakcí. Stejně jako společnosti Nordigen, Plaid nebo Tink, které poskytly technologický základ pro otevření světa tradičních financí,“ říká partner DEPO Ventures Michal Ciffra.

Otevřené bankovnictví a decentralizace představuje ve finančním světě opravdovou revoluci. Globální trh v tomto segmentu vzroste podle expertních odhadů mezi roky 2018 až 2026 šestinásobně na více než 43 miliard dolarů. Neexistuje však žádný jednotný rámec, ačkoli všechny hlavní kryptoburzy již poskytují rozhraní API nebo exporty dat pro klienty. Poptávka po službách s přidanou hodnotou v krypto je proto v ekonomice vysoká a Blockmate na to sází. Chce na jednom místě nabídnout kvalitní vhled do různých účtů a usnadnit rizikový a kreditní skóring uživatelů.

„Do technologie blockchainu jsme poprvé investovali před dvěma lety. Už tehdy bylo pravděpodobné, že nastavený trend decentralizace představuje budoucnost finančního světa. Nebylo však zcela jasné, jak budou jednotlivé aplikace vypadat v praxi, jak je přijme trh a zákazníci. Ovšem dnes už nikdo blockchain a krypto nemůže ignorovat. Jen tržní kapitalizace samotného bitcoinu loni vystoupala na 1,2 bilionu dolarů. Pro srovnání – díky tomu by se dostala mezi osm nejhodnotnějších společností světa,“ říká Michal Ciffra.

Zakladatelé Blockmate Andrej Coplak a Peter Lauber začali první informace o transakcích v kryptosvětě získávat již v roce 2017. Mezi jejich klienty patřily zpravodajské agentury, státní správa nebo finanční instituce.

Své know-how přenesli do startupu Blockmate a rozhodli se do jeho rozvoje jít naplno. Na základě doporučení kontaktovali tým DEPO Ventures. „Do chvíle, než jsme se dohodli na investici, probíhaly naše schůzky s DEPO digitálně a byly vždy příjemné. Měli jsme dobrý pocit z lidí, se kterými jsme komunikovali, i z potenciálu nefinanční pomoci, jako je dobrá rada či předání kontaktu. Myslíme si, že jsme si sedli i lidsky,“ říká Andrej Coplak.

„O jejich kompetenci a schopnosti jít za globální vizí jsme od prvního okamžiku nepochybovali. Jsme rádi, že jsme svou investicí podpořili Andreje a Petera a zaseli semínko dalšího úspěšného československého ‚krypto‘ příběhu vedle společností jako Tatum nebo SatoshiLabs,“ dodává Michal Ciffra.

Základ pro vznik lepších služeb

Blockmate cílí na vývojáře, zejména z oblasti finančně technologických společností. Základní údaje nabízí vývojářům zdarma. Mohou získat například finanční data, jako jsou údaje o klientech kryptoúčtů, transakcích a zůstatcích. Blockmate zároveň poskytuje souhrnný finanční přehled o příjmech a útratách klienta a umožňuje vyhledat možná rizika na základě úplné kryptoměnové historie a chování klienta. Startup získává a analyzuje veřejná data se zaměřením na kryptoprostor. Má zkušenosti s riziky a identifikací subjektů pro klienty z oblasti vymáhání práva, z daňových úřadů či zpravodajských služeb, ale také s obětmi kryptoměn a podvodů.

Platformu je možné integrovat prostřednictvím veřejných poskytovatelů blockchainové infrastruktury API, poskytovatelů API pro otevřené bankovnictví či podnikových blockchainových služeb založených na IBM, Amazonu a Microsoftu. Umí se propojit i se starším investigačním softwarem a s produkty a službami pro hodnocení rizik.

Zdroj informací

DEPO VENTURES, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

30. ledna 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

Reklama

Page generated in 1.4626 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál