NEY spořitelní družstvo znovu získalo ocenění Nejlepší finanční produkt roku

NEY spořitelní družstvo znovu získalo ocenění Nejlepší finanční produkt roku

NEY spořitelní družstvo obhájilo prvenství v soutěži Finparáda.cz. Termínovaný vklad se již pošesté stal jedničkou ve své kategorii a byl vyhodnocen jako Finanční produkt roku 2021. Důvod je zřejmý: nejvýhodnější sazby na trhu a velká variabilita produktu. Vklady je totiž možné zhodnocovat tři měsíce, ale třeba i deset let.

„Právě v době vysoké inflace se termínované vklady a spořicí účty těší velké oblibě. Poskytovatelé si jsou toho vědomi a produkty nyní neustále zatraktivňují. Vítězství je tak pro nás o to cennější a utvrzuje nás v tom, že stále máme náskok před konkurencí,“ komentuje Lukáš Hartl, předseda představenstva NEY spořitelního družstva, a dodává: „Současná extrémní inflace se na finančním trhu projevuje v tom, že lidé hledají možnosti, jak své úspory zhodnotit, respektive ochránit před znehodnocením. O produkty tohoto typu je tím pádem zvýšený zájem.“

Specializovaný web zaměřený na osobní finance Finparáda ve spolupráci s analytickou společností Scott & Rose hodnotil nabídku finančních produktů na trhu již pojedenácté. Žebříčky jsou vyhodnocovány dle jednotlivých kategorií a právě termínované vklady ovládl již pošesté produkt NEY spořitelního družstva.

„Oblíbený termínovaný vklad využívají hlavně konzervativně smýšlející lidé, kteří vědí, že svoje finance nebudou po nějakou dobu potřebovat, a přitom nechtějí v rámci investování riskovat prostřednictvím akcií, komodit či velmi kolísavých kryptoměn. V případě spořicích účtů a termínovaných vkladů mají totiž jistotu, že o svůj vklad nepřijdou, a navíc jej zhodnotí,“ vysvětluje Hartl.

Z hlediska délky vkladu byl doposud největší zájem o střednědobé termínované vklady s délkou spoření tři roky, nyní lidé často volí i krátkodobé vklady, kdy své peníze uloží pouze na několik měsíců. Na oblibě získávají také kombinace delších i kratších vkladů, které nabízejí určitou variabilitu a možnost mít stále rezervu snadno dostupnou, a přitom atraktivně a garantovaně zhodnocovanou. U tříměsíčního vkladu se klienti kupříkladu dostanou až na 4,40 procenta ročně, roční vklad nabízí 4 procenta, desetiletý pak 3,20 procenta ročně.

Zdroj informací

NEY spořitelní družstvo a NejBusiness.cz

Datum

27. ledna 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.392 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál